Гідротермічні умови сприяють повсюдному ураженню соняшника фомозом, альтернаріозом, септоріозом, стебловою формою білої та сірої гнилей, на Півдні — іржею, фомопсидозом.
Щоб не дати хворобам прогресувати й захистити майбутній врожай, фахівці Ukravit радять не нехтувати фунгіцидними обробками і забезпечити культурі повноцінний захист.
«Через строкатість цьогорічної посівної пізніх ярих культур і травневі приморозки соняшник в різних регіонах України наразі перебуває у найрізноманітніших фазах росту та розвитку: від декількох пар листків і до утворення «зірочки», а подекуди — вже й цвітіння. Та що їх об’єднує, то це вразливість перед комплексом небезпечних хвороб, передумови до поширення яких створили нещодавні опади», — розповів керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.
Тому незалежно від того, проявилися ознаки хвороб візуально чи ні, необхідно подбати про фунгіцидний захист посівів. У протилежному випадку втрати майбутньої врожайності можуть сягнути понад 50%.
«Позначитися це може й на якості врожаю, зокрема олійності, кислотному числі, виповненості, масі 1000 насінин. А це — подвійні втрати для аграрія. Тому незалежно від того, в якій фазі соняшник на вашому полі, а особливо — напередодні та початку цвітіння, неодмінно проведіть необхідні обробки проти хвороб», — порадив фахівець.
Читати за темою: У регіонах на посівах соняшника та кукурудзи поширюються кліщі
Для контролю розширеного комплексу небезпечних хвороб Олександр Мигловець рекомендує обрати новітній SDHI-вмісний фунгіцид Ріальт (піраклостробін, 300 г/л + боскалід, 200 г/л). За рахунок поєднання високоефективних діючих речовин він володіє лікувальними та профілактичними властивостями і забезпечує тривалий період захисної дії, а завдяки вираженому фізіологічному ефекту подовжує вегетацію культури.
«Ріальт ефективно контролює склеротиніоз, альтернаріоз, фомоз, сіру гниль та інші небезпечні хвороби соняшника, особливо під час цвітіння. Однак для проведення обприскувань під час цвітіння найкраще обирати ранкові, вечірні та нічні години. Також препарат має позитивний досвід застосування за допомогою мультикоптерів (дронів)», — додав Олександр Мигловець.
Читайте також: У посівах соняшника та кукурудзи відмічається шкідливість гусениць лучного метелика
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.