Реклама

Стан посівів кукурудзи на Дніпровщині наближається до критичного

6 серпня 2024 2063 0
фото ілюстративне
Kurkul.comфото ілюстративне

Протягом третьої декади липня продовжувала утримуватися спекотна погода, лише в останні дні температура повітря дещо знизилася. У деяких областях пройшли короткочасні дощі зі шквалами, місцями з грозами та градом.

Про це пише Kurkul.com на основі «Аналітичної довідки про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні» фахівців НААН.

Жарка без корисних опадів погода негативно позначилась на розвитку та формуванні генеративних органів ярих культур, особливо гірчиці, гречки, проса, сорго, кукурудзи, сої.

Так, біологічний моніторинг розвитку кукурудзи проведений науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН свідчить, що у рослин скоростиглих гібридів кукурудзи за раннього строку сівби спостерігаються фази «початок повної стиглості» — «воскова стиглість зерна», оптимального строку — «молочна стиглість» — «воскова стиглість зерна», за пізнього строку сівби — «молочна стиглість» — «початок воскової стиглості».

Тим часом на Дніпровщині ранні посіви кукурудзи ефективніше використали теплові, водні і поживні ресурси, ніж пізніші й тому, за будь-яких обставин, матимуть перевагу у формуванні рівня врожаю зерна.

У зв’язку з аномальною спекою у рослин гібридів кукурудзи за всіх строків сівби спостерігається пожовтіння і засихання перших листків (8-10 шт./рослині). Стан посівів переважно задовільний, але на багатьох посівах кукурудзи від засухи спостерігається в’янення рослин, втрата їх тургору у денні години, відмічається передчасне пожовтіння і засихання листків. За даними фахівців НААН стан посівів кукурудзи на Дніпровщині наближається до критичного.

До слова, Владислав Черчель, директор Інституту зернових культур, прогнозує, що старт збирання кукурудзи нового врожаю на деяких полях Дніпровської області розпочнеться вже 20 серпня.

Такі аномально ранні жнива, за словами науковця, можуть відбутись через ранній старт посівної кампанії цього року та використання насіння переважно ранніх та середньостиглих гібридів.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама