Компанія «Агро Фрутіка Бишків» спеціалізується на вирощуванні ягід і вже багато років використовує для мульчування чорну плівку від компанії «Планета Пластик».
Про це йдеться в матеріалі на Latifundist.com.
«Мульчування заощаджує працю багатьох людей. За сезон нам необхідно прополоти ягідники 3-4 рази. А завдяки використанню мульчі робимо це лише двічі. Скорочення ручної праці дозволяє економити 15-20%. Плюс мульчування полегшує ручний збір. Людям набагато зручніше і легше збирати, якщо рослина знаходиться на підвищеній гряді», — пояснила Марта Кунта, головна агрономка компанії.
«Агро Фрутіка Бишків» обробляє 411 га. Під полуницею має 32 га. В планах — збільшити площу під ягодою до 40-45 га. Лохину збирають з 19 га і плюс на 21 га нещодавно посадили нові кущі. Малини зараз 11 га, але також планують збільшувати насадження. Також мають 13 га вишні, експериментально посадили 0,5 га смородини. Решта — соя, жито і пшениця.
За словами Марти Кунти, і в агроволокна, і у плівки є свої плюси і мінуси. Агроволокно пропускає опади, тобто забезпечує зволоження грунту і не нагрівається так сильно, як мульчувальна плівка. Але одночасно агроволокно безсиле перед бур'яном.
«Ми вибрали для мульчування плівку. Крім зменшення кількість ручних обробітків, вона забезпечує проростання зернинки швидше, ніж на неприкритому ґрунті. Сонце світить на плівку і нагріває її. Тож, ягоди на плівці і піднятих грядах виходять до збору на 7-10 днів швидше, ніж ті, що посаджені на звичайній землі», — додала агрономка.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.