Реклама

На Прикарпатті виявлено літ найнебезпечнішого карантинного шкідника кукурудзи

9 вересня 2024 44 0
Західний кукурудзяний жук
ДержпродспоживслужбаЗахідний кукурудзяний жук

За інформацією фахівців Держпродспоживслужби, на кукурудзі та соняшнику завершується розвиток І покоління стеблового (кукурудзяного) метелика. Про це пише Kurkul.com.

У Степу, Лісостепу частково Поліссі триває літ, яйцекладка та відродження гусениць II покоління. Гусениці пошкодили 1-7% рослин, 1-3% (Одеська, Херсонська обл.) качанів. У Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській областях відмічається початок переміщення гусениць в нижню частину стебел на перезимівлю.

Тим часом гусеницями бавовникової совки пошкоджено 1-5% качанів кукурудзи. У Івано-Франківській області виявлено літ та шкідливість імаго карантинного шкідника — західного кукурудзяного жука. Diabrotica — небезпечний карантинний шкідник кукурудзи.

Також фахівці Держпродспоживслужби розповіли, що до 25% посівів кукурудзи охоплено гельмінтоспоріозом. Пухирчастою сажкою уражено 0,6-7% качанів у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Сумській, Харківській, Одеській та Тернопільській областях. Осередково летючою сажкою та іржею охоплено 0,5-5% рослин.

«У Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях на 1-6% качанів відмічають розвиток бактеріозу та фузаріозу. Низький зріз стебла при збиранні, подрібнення і заорювання післязбиральних решток кукурудзи знизить зимуючий запас шкідників і збудників хвороб», — додали фахівці.

Читайте також: Ґрунтова посуха поширилась на близько 60-70% площ — агрометеорологи

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама