Реклама

Економічне бронювання від мобілізації: деталі щодо впровадження

11 вересня 2024 434 0
Економічне бронювання від мобілізації: деталі щодо впровадження
Kurkul.com

Принцип «воюй або працюй» — це не економічне бронювання, адже уряд радиться з військовими, щоб не було так, що хтось зміг заплатити гроші і не йти воювати. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, згідно з принципом «воюй або працюй» уряд одночасно приділяє велику увагу дотриманню справедливості. Тож називати цей принцип економічним бронюванням «не зовсім правильно».

Шмигаль заявив, що треба створювати робочі місця, повертати людей в білу економіку, підвищувати рівень зарплати і сплачувати більше податків і зборів до бюджету.

«Це цілі над якими ми працюємо. Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Це ключовий принцип, це червона лінія. Мають бути прозорі зрозумілі правила бронювання і відповідь: чому заброньований працівник і не воює, який внесок він робить в підтримку держави», — додав прем’єр.

На думку голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, економічне бронювання повинно стати альтернативою бронювання працівників підприємств, які визнано критично важливим для забезпечення потреб Збройних Сил України або функціонування економіки

«Оптимальна модель економічного бронювання — це новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою про збереження та відновлення економіки», — таку думку він висловив  під час Форуму «Одеса-2024.Бізнес під час війни».

Тим часом голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що економічне бронювання від мобілізації це складне питання, яке довго обговорюється.

«Такий підхід під час війни розмежовує людей, а також є питання, як це рішення сприймуть військові, що дуже важливо в контексті неможливості проведення демобілізації. Це надзвичайно чутливе питання. Його неможливо вирішити так, щоб усі були задоволені. Але воно загострює соціальні протиріччя в країні», — додав він, наголосивши, що це одне з найскладніших питань за останні п’ять років.

Нагадаємо, Мінекономіки напрацьовує декілька моделей економічного бронювання. 

Воно може запрацювати вже в жовтні або листопаді, але для цього потрібен певний перехідний період. За консервативної методології економічне бронювання може принести до бюджету близько 40 мільярдів гривень на рік.

Читати за темою: В Дії запрацювало електронне бронювання 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама