Українському агросектору вже зараз не вистачає близько 3 млн працівників різних спеціальностей, а на початок аграрного сезону ця цифра може істотно збільшитися. Поповнити «кадровий резерв» та залучити нових працівників в агросектор, а ветеранів до цивільного життя допоможе проєкт Go2Agro. Пише SuperAgronom.com.
Про це розповіла Олександра Камишіна, засновниця освітньої платформи «Культиварій», під час презентації проєкту на аграрній бізнес-конференції OkAgro, що пройшла 28 листопада в Києві.
«Агросектор відчуває нагальну потребу в кадрах: агрономах, механізаторах, водіях, слюсарях, логістах та інших фахівцях. Водночас хлопці та дівчата, кожен 10-й з яких мають досвід в агро, а 9 з 10 мають досвід в будівництві, логістиці, торгівлі тощо, стають випускниками реабілітаційних і протезувальних центрів. Їхній середній вік 36 років. За різними джерелами, 50-70% з них після реабілітації повертаються на фронт. І це відбувається як з об'єктивних, так і суб'єктивних причин. В абсолютної більшості випускників реабілітаційних центрів є невпевненість у власних силах в цивільному житті і саме вона багатьох повертає на фронт. Що можемо ми зробити для них? Для їх адаптації в агросекторі, навчання, працевлаштування.
І для цього вже є реальний проєкт, його мета повертати ветеранів до цивільного життя і забезпечувати їм гідну роботу, достойну оплату, вхід в професію і можливість зайнятися власною фермерською справою», — зазначила Олександра Камишіна.
З цією метою, каже вона, об'єдналися декілька потужних команд: сучасний всеукраїнський центр, що спеціалізується на протезуванні, реконструктивній хірургії, реабілітації та психологічній підтримці постраждалих від війни Superhumans, освітня платформа Культиварій та агромедіахолдинг Latifundist Media.
Проєкт реалізується завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International.
«З нами також ветеранські організації, які сприяють побудові мережі зв'язків в цьому проєкті та допомагають залучати ветеранів. Двигунами цього проєкту можуть і мають стати, і вже стають, аграрні компанії-роботодавці. Є компанії, що підтримують проєкт з етапу планування та допомагають у працевлаштуванні ветеранів. Ми закликаємо кожну аграрну компанію стати частиною цієї великої історії», — підкреслила Олександра Камишіна.
Наразі проєкт Go2Agro підтримують: Kernel, «Контінентал Фармерз Груп», Cargill, HarvЕast, «Агропродсервіс», «Агро-Регіон», «Тімак Агро Україна», «Астарта-Київ».
У Go2Agro ветеранам доступні 4 освітні програми:
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.