У господарстві «Великосорочинське» з Полтавщини серпнева спека спровокувала нерівномірне дозрівання сої і в господарстві чекали опадів, які трохи б «підправили» становище культури. Проте сподівання не справдились.
Про це розповів заступник директора АОПП «Великосорочинське» Сергій Харченко у спецпроєкті «Антирекордна ціна сої — фермери не хочуть продавати» на Kurkul.com.
«Дощів ми так і не дочекались. В заліку вийшли на середню врожайність 1,8 т/га, що значно менше, ніж роком раніше», — зазначив він.
Як розповів аграрій, з минулого року соняшник зріс в ціні з 14-15 тис. грн/т до 25 тис. грн/т. Вартість пшениці та кукурудзи також зросла. А от вартість сої залишилась на рівні минулого року, при тому, що врожайність знизилась. Відтак, якщо підбити підсумки, то соя, за словами Сергія Харченка, з найприбутковішої культури в сезоні 2023 стала однією з найзбитковіших.
«Наразі сою зберігаємо і будемо чекати кращої ціни. Попри економіку культури, наступного сезону знову її сіятимемо в аналогічних обʼємах, щоб не ламати сівозміну», — додав аграрій.
До слова, станом на 28 листопада українські виробники намолотили 19,7 млн т олійних культур. Зокрема, врожай сої склав 6,014 млн т, обмолочено 99% площ.
Читайте також: Експерти прогнозують подальше падіння цін на українську сою
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.