Вимоги польських фермерів під час нещодавнього блокування руху для вантажних транспортних засобів на пункті пропуску «Медика — Шегині» жодним чином не стосувалися України. Таку думку висловив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, пише Укрінформ.
За його словами, кордон з Україною радше використали як важіль впливу на державні органи Польщі.
Він пояснив, що кілька днів тривало блокування руху для вантажних транспортних засобів нещодавно у напрямку польського пункту пропуску Медика, це з нашого боку — пункт пропуску Шегині. Польські фермери знаходилися на певній відстані від кордону, на автошляху, який веде до кордону, яким можна прослідувати від кордону, і власне обмежували можливість проїзду вантажівок.
«Але, на щастя, це тривало недовго, і ми сподіваємося, що надалі польські фермери не вчинятимуть таких дій. Бо якщо навіть проаналізувати їхні вимоги до державних установ Польщі, то вони ніяким чином не стосувалися України. Це стосувалося зниження податку і щодо можливості підписання угоди Польщею з іншими країнами. Фактично кордон з Україною використали як важіль впливу на державні органи Польщі», — зазначив Андрій Демченко.
Водночас лідер організації «Підкарпатське ошукане село» Роман Кондров заявив, що протести можуть поновитись.
Фермери протестували з двох причин: невиконання вимоги щодо збереження рівня сільськогосподарського податку у 2024 році на рівні 2023 року і занепокоєння, пов'язане з підписанням ЄС угоди про вільну торгівлю з південноамериканськими країнами економічного союзу МЕРКОСУР.
Аграрії заявили, що якщо домовленостей щодо їх вимог не буде досягнуто, вони мають намір протестувати до кінця року цілодобово.
До слова, у 2023 р. поляки почали блокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні у листопаді, а завершили аж у квітні 2024 р.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.