Враховуючи щорічне зменшення рівня продуктивних опадів у сезон у ФГ «Ятрань» з Кіровоградщини частково переглянули сівозміну: зменшили наполовину частку кукурудзи, яку замінили соєю. Про це Kurkul.com розповів власник господарства Григорій Войтенко.
«Соя також вологолюбна культура, але вона краще переносить літню спеку і має змогу ефективніше використовувати запаси ґрунтової вологи. Тому нашим основним завдання є створення умов для максимального накопичення вологи в ґрунті у міжсезоння», — розповів фермер.
Для вирішення цього завдання у господарстві цього року придбали глибокорозпушувач TERRALAND TN 4000 D9R від компанії BEDNAR.
«Досвід моїх колег, фермерів-сусідів, показує, що саме глибоке рихлення під сою дає змогу отримати найкращі результати. Адже, окрім накопичення вологи у міжсезоння, ми створюємо кращі умови для росту та розвитку доволі «лінивої» кореневої системи сої. Глибина обробітку під сою становить 30–32 см, цього більш ніж достатньо. Але ще хочу наголосити, що використання TERRALAND на полях, де згодом буде висіяно сою, дає змогу отримати вирівняне з осені поле», — розповів Григорій Войтенко.
Він додав, що із плугом досягти цього не просто, адже навіть імпортні агрегати створюють свого роду гребенистість на полях під час зяблевого обробітку.
«Відповідно навесні ми змушені заглиблювати передпосівні агрегати для того, аби додатково вирівняти поле. А це пряма втрата вологи, адже зрихлений навесні ґрунт — це сухий ґрунт. Із використанням TERRALAND все набагато простіше, адже лише один прохід полем дає змогу отримати абсолютно рівне поле в зиму, з мінімальними витратами «освіжити» його навесні, і провести якісну сівбу на абсолютно рівному полі, чого так вимагає соя», — пояснив аграрій.
При цьому, за його словами, глибина обробітку більша, ніж за роботи з плугом, а витрата пального менша.
Читайте також: Для інтенсивного обробітку BEDNAR пропонує фермерам нове покоління культиваторів FENIX
Основною технологією обробітку ґрунту в фермерському господарстві «Ятрань» є Strip-till, для висівання просапних культур нарізання смуг та локальне внесення добрив проводять восени.
«В хороший за вологозабезпеченням рік рівень урожайності за різними технологіями практично однаковий. А от коли проблеми із опадами, що ми вже спостерігаємо декілька років поспіль, то енергозберігаючі технології дають кращі результати як по врожайності, так і якості зерна», — підсумував Григорій Войтенко.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.