Енергосистема України вже третій рік зазнає серйозних руйнувань через російські обстріли, тож аварійні відключення та блекаути стали новою реальністю для всієї країни, зокрема і для агросектору.
Тож, для виробників актуальними стали теми енергонезалежності.
Як розповів для Latifundist.com заступник голови правління ПУМБ Сергій Магдич, банк має проєкти з енергозбереження, проте вони наразі мають ще не досить активний попит.
«Ми долучаємося до проєктів різного масштабу. Малий бізнес купує дизель-генератори, середні компанії — газопоршневі або газотурбінні генератори. Хтось інвестує у великі батареї для накопичення енергії, щоб потім видавати в мережу. Також фінансуємо проєкти сонячної енергетики, що передбачають отримання коштів без зеленого тарифу», — зазначив фахівець.
Він розповів, що банк провів опитування, яке показало, що 1/3 компаній планують інвестувати в ці напрямки.
«Хтось вважає, що це треба робити і навіть не рахує окупність, головне, аби бізнес не зупинився. Деякі — навпаки. Поки світло не відключають — не розглядають такі проєкти. Тут важливо не згаяти час, бо багато європейських постачальників готові поставити це обладнання лише у 2025-му році», — пояснив Сергій Магдич.
Він додав, що проєкти з енергонезалежності фінансують на п'ять років під 13,5%.
«Можемо фінансувати і під «5-7-9%», це буде ще дешевше. Якщо це експортери, готові фінансувати в валюті. Також готові кредитувати без комісії, з мінімальним внеском», — підсумував голови правління ПУМБ.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.