Обробіток ґрунту з використанням важких лапових культиваторів набуває все більшої популярності серед вітчизняних аграріїв. Про це розповіли фахівці компанії Väderstad.
Вони зазначили, що використання таких агрегатів дає змогу значно зменшити витрати на обробіток ґрунту, створити оптимальні умови для росту та розвитку сільськогосподарських культур і покращити стан ґрунтів, що досить актуально у сучасних реаліях господарювання.
Потужні культиватори Opus від компанії Väderstad спеціально створені для роботи у важких умовах і здатні лише за один прохід здійснювати обробіток ґрунту на глибину до 30 см, а при встановленні спеціальних ґрунтопоглиблюючих доліт на задній ряд стійок лап до 40 см.
При цьому завдяки продуманій до дрібниць конструкції, оптимальному розміщенню робочих органів агрегат має помірні вимоги до тягових зусиль.
Наразі на вітчизняному ринку компанія Väderstad пропонує агрегати з робочою шириною захвату від 3,75 до 6,75 м, які агрегатуються з тракторами від 240 до 420 к. с., що дає змогу підібрати надійну та універсальну машину навіть невеликим агропідприємствам.
«Зменшення часу на підготовку, налаштування та обслуговування важких культиваторів Opus дає змогу без проблем досягти високої змінної продуктивності. Зупинки на заміну розривних чи зрізних болтів — у минулому. В базовій комплектації всі наші машини оснащено гідравлічною системою захисту лап, максимальна сила спрацювання якої може становити до 700 кг. Завдяки такому великому значенню притискного зусилля на кожну стійку лапи Opus гарантує точне дотримання глибини обробітку у будь-якій ділянці поля навіть за роботи в посушливих умовах, що значно підвищує точність та якість обробітку ґрунту», — зазначили в компанії.
Крім того, в базовій комплектації всі культиватори оснащено унікальними верхніми відвалами доліт MixIn, що спрямовують потік ґрунту дещо вперед, а не вгору, як зазвичай, для повторного його перемішування з рослинними рештками. Це також сприяє кращому подрібненню ґрунту та рівномірному розподілу соломи по всій глибині обробітку і виключає потребу у здійсненні додаткових проходів полем для досягнення бажаного результату.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.