Україна намолотить близько 60 млн т зернових — Павленко

2 липня 2015 100 0
Україна намолотить близько 60 млн т зернових — Павленко
Nb-ukraine.com.uaУкраїна намолотить близько 60 млн т зернових — Павленко

Попри нестабільну економічну ситуацію сільгоспвиробники вдало пройшли маркетинговий 2014/2015 рік. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Міністр нагадав, що Україна отримала рекордні 64 млн т збіжжя. Із них вже експортовано понад 34,6 млн т. Це ще один рекордний показник минулого маркетингового року і експорту загалом.

Разом з цим, на внутрішньому ринку залишається достатньо зернових, щоб забезпечувати продовольчу безпеку навіть в умовах кризових явищ. Зокрема, наявні перехідні запаси зернових складають 11 млн т. У тому числі, 4,9 млн т пшениці (1,8 млн т продовольчої), кукурудзи — близько 5 млн т.

«На новий зерновий сезон Міністерство аграрної політики та продовольства, незважаючи на песимістичні прогнози міжнародних експертів, дає оптимістичну оцінку. Україна намолотить близько 60 млн т зернових культур. За стабільного рівня внутрішнього споживання у 27 млн т та високої конкуренції на світовому ринку, експорт, за попередніми підрахунками, складатиме від 34 до 37 млн т», — повідомив Олексій Павленко.

Він підкреслив, що досягнення прогнозних показників дозволить довести частку українського зерна в обсягах світової торгівлі для пшениці до 8%, а кукурудзи — до 15%.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

43%