Планова урожайність зернових на Харківщині очікується 40 ц/га

6 липня 2015 34 0
Планова урожайність зернових на Харківщині очікується 40 ц/га
Lifedon.com.uaПланова урожайність зернових на Харківщині очікується 40 ц/га

Урожайність зернових в Харківській області в середньому очікується в районі 40 ц/га. Про це повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Олександр Нездюр, інформує прес-служба харківської облдержадміністрації.

Погодні умови стануть головним чинником, який визначить, коли почнеться збір ранніх зернових на Харківщині.

«Днів через 10 ми вже активно почнемо робити обкоси. Що стосується прогнозів на врожай, то неоднозначні погодні умови будуть давати різні показники по районах. Традиційно південь області буде відрізнятися від сходу. Цього року, швидше за все, урожай на сході буде кращим, тому що там випало багато опадів. Урожайність в середньому очікуємо в районі 40 ц/га», — зауважив Олександр Нездюр.

За інформацією заступника директора, під збирання підлягає 765,4 тис. га. І жнива в поточному році будуть більш складними і напруженими, ніж у попередні роки — в першу чергу, тому що аграріям доведеться виконати більший, в порівнянні з колишніми роками, обсяг збиральних робіт.

«765,4 тис. гектарів — на такій площі аграріям області належить зібрати урожай в поточному році. Це на 16% більше площ, які прибирали в 2014 р.», — повідомив Нездюр.

У порівнянні з 2014 роком в області на 6,3% збільшено площі посівів зернової групи сільськогосподарських культур.

«У складі зернової групи зміни відбулися у бік збільшення площі посівів найбільш врожайної в умовах області озимої пшениці — на 37,1%», — уточнив він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

43%