Запорізькі аграрії планують зібрати 2 млн т зерна

15 червня 2016 74 0
Посів ярих культур на Запоріжчині проведено на 100,2%
kazakh-zerno.kzПосів ярих культур на Запоріжчині проведено на 100,2%

Завдяки достатньому рівню опадів у весняно-літні місяці посів ярих культур на Запоріжчині проведено на площі 916 тис. га або 100,2%, повідомив під час семінар-наради «Зернові культури у Запорізькому краї» директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Андрій Ревуцький, пише прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

У цьому році по всіх категоріях господарств необхідно скосити та обмолотити: 759 тис. га ранніх зернових і зернобобових культур та 19,5 тис. га ріпаку. За попередніми розрахунками область планує на цьогорічних жнивах зібрати 2 млн т зерна.

Додається, що учасники заходу ознайомилися з демонстраційним полігоном Інституту олійних культур НААН, де створено ряд гібридів та сортів соняшника від ультраскоростиглих до пізньостиглих, потенційна врожайність яких становить 35-47 ц/га, а вміст олії — від 48% до 55%. Користуються великим попитом у товаровиробників різні сорти ріпаку, гірчиці, льону, сої.

«Маючи високу культуру землеробства, інтенсивні агротехнології, збалансовані дози добрив і мікроелементів, але не маючи нових високопродуктивних сортів, неможливо досягти високих урожаїв. Визначальною основою зростання врожайності є розвиток генетики і селекції, генетичний потенціал сортів», — зазначив Андрій Ревуцький.

Також додав, що добрий сорт — це найдоступніший спосіб підвищення продуктивності, тому до його вибору треба підходити професійно.

«І з такими сортами сільськогосподарських культур ми з вами ознайомилися на демонстраційних ділянках Інституту», — підбив підсумок Андрій Ревуцький.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 14°

Вітер

2.1м/с

Опади

2.09мм

Вологість

73%