Запорізькі аграрії обстежують поля дронами

9 червня 2016 88 0
Запорізькі аграрії випробовують сучасні новинки техніки
www.zoda.gov.uaЗапорізькі аграрії випробовують сучасні новинки техніки

У Бердянському районі вперше в Запорізькій області впроваджують новаторський метод використання в роботі аграріїв безпілотників. За допомогою дрону здійснюється обстеження полів Бердянського району для їх подальшої інвентаризації, повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.

Наразі в області триває операція «Урожай-2016». Спеціальна комісія обстежує поля сільгосппризначення. Завдання аграріїв – зафіксувати, що посіяно на полі, як використовується земля та з'ясувати, чи укладені договори на її використання. Вся зібрана інформація закладається в спеціальну програму, яка обраховує, які землі використовуються в правовому полі, а які ні. За підсумками обчислюються збитки, завдані через недоцільне використання землі.

«Такий підхід – це справжнє новаторство, завдяки використанню дрона вдалося оптимізувати витрати. Сподіваюся, що такий принцип роботи буде поширено в інших районах області. Раніше для інвентаризації земель необхідно було залучати автотехніку та персонал, витрачати кошти на паливо, до того ж, це досить тривалий процес, навіть кожне поле об’їхати – це важко, довго та дорого. Тоді як безпілотник може впоратися зі значним обсягом роботи за один політ. Дрон робить фотографії та знімає відео з прив'язкою до координат місцевості. Зйомки можна вести на висоті до 500 метрів. Це дає можливість зафіксувати загальний масив поля. Таким чином, відразу видно, у яких межах воно розорано. Тому використання такої технології дозволяє заощаджувати час, паливо, людські ресурси», – зазначив голова Бердянської РДА Роман Молодецький.

Уже оброблено інформацію щодо земель восьми сільських рад Бердянського району. Попереду – ще чотири сільські ради. Наразі новаторський метод вивчають запорізькі спеціалісти, які сьогодні виїхали у Бердянський район. Фахівці знайомляться з технічними можливостями, та у разі відповідності витрат до поставлених завдань, новий метод може бути поширений також в інших районах області.

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 21°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

60%

Матеріали за темою