Мінагропрод створив групу координації жнив

8 липня 2015 64 0
В Україні намолотили 2 млн т зерна
Мінагропрод створив групу координації жнивВ Україні намолотили 2 млн т зерна

На рівні Міністерства аграрної політики та продовольства України створено міжвідомчу робочу групу для оперативного вирішення проблемних питань при проведенні жнив. Про це повідомлялося під час селекторної наради під головуванням заступника міністра аграрної політики і продовольства Володимира Лапи, пише прес-служба відомства

«Попри складнощі зусиллями аграріїв Україна відсіялася, маємо всі можливості для отримання хорошого врожаю зернових. Тому сьогодні від ефективності нашої спільної роботи будуть залежати не тільки продовольча, але й економічна безпека України. Адже 37% валюти, яка надходить від загального експорту, припадає на аграрну продукцію», — наголосив заступник Міністра.

Як повідомив директор Департаменту землеробства та технічної політики Мінагрополітики Володимир Топчій, обсяги збирання ранніх зернових та зернобобових культур становитимуть 10,2 млн га, що на 360 тис. га більше у порівняні з минулим роком. Понад 60% площі припадає на пшеницю, якої доведеться зібрати на 700 тис. га більше проти 2014 р. Попри не завжди сприятливі погодні умови, жнива розпочали майже всі області України. Вже намолочено 2 млн т зерна нового врожаю.

Зі свого боку, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда проінформував, що протягом поточного місяця загалом очікуються оптимальні кліматичні умови. Починаючи з 9 липня, температурний режим на більшості територій впаде до 25-26 градусів.

«Надзвичайно інтенсивних опадів протягом найближчих тижнів в Україні чекати не слід. Разом з тим, на всіх територіях прогнозуються декілька дощових періодів, які можуть затримати збирання врожаю. Найбільша кількість буде в західних та північних областях. Є підстави сподіватися, що погодні умови не внесуть суттєвих коректив у процес збирання врожаю», — додав Микола Кульбіда.

Результати гідрометеорологічного наземного моніторингу стану посівів, а також супутникові дані дозволяють прогнозувати врожайність озимої пшениці на рівні 37 ц/га, (валовий збір може скласти 24,5 млн т); кукурудзи — 60 ц/га (25,7 млн т), озимого ячменю 28 ц/га (3 млн т).

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 21°

Вітер

2.6м/с

Опади

0.5мм

Вологість

41%