У Запорізькій області рейдові бригади боротимуться з самовільним спаленням стерні

3 серпня 2016 77 0
На Запоріжжі порушили питання самовільного спалювання сухої рослинності
decodedscience.orgНа Запоріжжі порушили питання самовільного спалювання сухої рослинності

У Запорізькій області з самовільним спаленням стерні боротимуться рейдові бригади, пише прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

Питання самовільного спалювання сухої рослинності було розглянуто на обласній селекторній нараді з керівниками територій, яку провів перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Дмитро Давтян.

«За даними Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, за сім місяців цього року в екосистемах області виникло 1035 пожеж, причому 707 пожеж сталося у липні. На відкритих територіях виникло 996 пожеж, які охопили площу 192 га, в межах лісового фонду — 39 пожеж на загальній площі 72 га», — зазначено у повідомленні.

Як свідчить аналіз, найбільшу кількість пожеж зареєстровано у Бердянському районі – 142, Мелітопольському районі – 128, Запорізькому – 116, Василівському та Вільнянському районах — 51 і 50 пожеж відповідно.

«Під час розгляду питання рятувальники також навели факти, які свідчать, що деякі фермери, економлячи паливо, вдаються до спалювання стерні, що загрожує переростанням у масштабну пожежу», — зазначається у повідомленні.

Посадовець доручив керівникам територій взяти це питання під особистий контроль.

«У себе на місцях ви краще знаєте, хто палить стерню, а хто – ні. Головам райдержадміністрацій треба налагодити взаємодію з поліцією, яка має план рейдів, у тому числі спільно з рятувальниками, екологічною інспекцією. На цей момент необхідно активізувати проведення таких рейдів, аби не допустити рукотворних пожеж і уникнути екологічних наслідків», — наголосив Дмитро Давтян.

Крім цього, керівникам Бердянського, Мелітопольського, Запорізького, Василівського та Вільнянського районів поставлено завдання провести позачергові засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та вжити превентивних заходів для недопущення пожеж на територіях.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 19°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

72%