Аграрії Херсонщини зберуть хороший урожай гречки

3 серпня 2016 88 0
Непоганий урожай гречки очікується на Херсонщині
portal-kultura.ruНепоганий урожай гречки очікується на Херсонщині

Непоганий урожай гречки очікується на Херсонщині за рахунок розширення площ під цю культуру. Якщо в минулому році її вирощували всього на 380 га, то зараз — вже на 700. І в перспективі сіяти її будуть більше, так як закупівельні ціни навіть на нешліфоване зерно зросли до 22-25 грн/кг, повідомляє «Новий день».

Хоча експерти з упевненістю стверджують, що навіть найкращий урожай з таких скромних площ не покриває внутрішніх потреб регіону у гречаній крупі. Адже при середній врожайності в 7-8 ц/га місцевим аграріям вдасться отримати не більше 560 т гречки — менше п'ятої частини від необхідних обсягів річного споживання, що досягають 3 тис. т (дані департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації). Дефіцит крупи неминуче доведеться заповнювати за рахунок закупівель в інших регіонах. Так що на дуже вже різке її здешевлення у магазинах, де гречану крупу зараз продають за «непідйомною» для більшості обивателів ціною в 39-42 грн/кг, після збору врожаю розраховувати, напевно, не варто.

«Клімат і ґрунти Херсонщини для гречки не найсприятливіші. Її регіони — це скоріше Київщина, Полтавщина, Вінниччина. Ось там її посіви стіною стоять», — коментує ситуацію директор Інституту зрошуваного землеробства НААН України (Херсон), доктор сільськогосподарських наук Раїса Вожегова.

Тим не менше, за її словами, і аграріям Таврії скидати гречку з рахунків не варто. Це відмінна пожнивна культура: посіявши її після збору озимих, можна впевнено розраховувати на хороший урожай. Краще, ніж у центральних регіонах України, він точно не буде. Але при нинішніх закупівельних цінах доходи від його продажу, напевно, покриють виробничі витрати.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

62%