Аграріям потрібен дешевий аміак — експерт

3 серпня 2016 58 0
Дешевий аміак полегшить життя аграріям
rbc.uaДешевий аміак полегшить життя аграріям

Дешевий аміак на внутрішньому ринку країни значно полегшить життя аграріям, допоможе сформувати ринок мінеральних добрив і збільшить ВВП країни. Про це «РБК-Україна» повідомив виконувач обов’язків директора УДП «Укрхімтрансаміак» Віктор Полозов.

Зокрема, він заявив, що з 2010 р. аміакопровід для внутрішнього ринку був фактично «заморожений».

«З 2010 р. через аміакопровід ні однієї тонни аміаку не надійшло на внутрішній український ринок. Коли я прийшов, дав команду зробити ревізію всіх роздавальних станцій. З 12 станцій на сьогодні у працездатному стані тільки 4», — сказав він.

Віктор Полозов зазначив, що дешевий аміак, поставлений по системі аміакопроводів, сприятиме розвитку сільського господарства і формуванню ринку добрив.

«Поставки дешевого аміаку на внутрішній ринок — дуже важливий для сільського господарства. У виробництві мінеральних добрив працює приблизно 30 тис. осіб, а у сільському господарстві – 65% від працездатного населення. 11 млн осіб працюють у сільському господарстві. А відсутність ринку добрив завжди призводить до збільшення вартості. Якщо буде ринок, конкуренція і ціна стане нижчою для сільгоспвиробників. Це дуже важливо для нашої країни, де 41% ВВП становить продукція аграрного сектору», — зазначив топ-менеджер ДП «Укрхімтрансаміак».

Виконано за допомогою Disqus