Майбутнє садівництва за крапельним зрошенням — фермер

29 січня 2017 109 0
Краплинне зрошення — ноу-хау для садівництва
Kurkul.comКраплинне зрошення — ноу-хау для садівництва

Понад 80% фермерів на Полтавщині використовують крапельне зрошення. Про йдеться у сюжеті телеканалу «Полтавські телевізійні новини».

Використання сучасних технологій дає і більший врожай, і прибутки. Фермер з Диканського району Полтавської області Роман Цінченко впевнений, що головне правило для успіху фруктового саду — треба йти «в ногу» із часом.

«Площа цього фруктового саду близько 25 га. Вік — шість років. Плодоносили дерева вже на 3-ій рік. Вся територія саду знаходиться під краплинним зрошенням. Досить дорога технологія, але вона найпрогресивніша, за нею — майбутнє. Враховуючи зміни клімату, вже альтернатив немає цій технології», — говорить фермер.

Чоловік пояснює, що з кожним роком літа стають все більш посушливими, а краплинне зрошення попереджує неврожай.

«Ми вважаємося зоною Лісостепу, але, я думаю, кліматично ми скоро перейдемо в зону Степу: посухи, суховії йдуть, температура піднімається до 35-ти градусів. Дерева на це реагують негативно. Краплинне зрошення — ноу-хау для садівництва. В останні роки ця технологія майже витіснила свого попередника, — поверхневе зрошення», — додає аграрій.

Основна проблема садоводів-початківців — брак значної частини посадкового матеріалу в українських плодорозсадниках, тому ефективніше вирощувати власну розсаду, впевнений Роман Цінченко.

До слова, на Полтавщині посаджено понад 300 га садів із крапельним зрошенням. В цілому в області понад 600 га садів, посаджених за інтенсивними технологіями.

Виконано за допомогою Disqus