Законопроект про ринок землі з’явиться лише після консультацій з учасниками ринку — Кутовий

14 лютого 2017 81 0
Тарас Кутовий, міністр Мінагропроду
kurkul.comТарас Кутовий, міністр Мінагропроду

Уряд розробить законопроект обігу землі на базі рекомендацій учасників ринку та в першу чергу фермерів.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий виступаючи під час Національного аграрного форуму, повідомляє AgroPolit.com.

Він запевнив, що аграріїв не здали в земельному питанні в обмін на кредит МВФ.

«Уряд і парламент не є заручниками у переговорах із Міжнародним валютним фондом (МВФ). Якщо зараз разом із вами формуються пропозиції, то це не значить, що земельна реформа – це не догма. Якщо хтось десь прочитав і вважає інакше — це не так. Друге – фінального законопроекту про ринок землі в Мінагропрод ще не розроблено, і він з’явиться лише після широкомасштабних консультацій з учасниками ринку», — підтвердив міністр.

За його словами, Мінагропрод та уряд не вносили жодного законопроекту «Про обіг сільськогосподарських земель».

«Від уряду немає жодного законопроекту та, відповідно, жодної пропозиції. Коли з цієї сцени говорять, що уряд запропонував продавати землю, я хочу офіційно сказати – це брехня. Я вам відповідально заявляю, що жодного законопроекту Мінагропрод ще не подавало і не реєструвало в Раді. Все, що там є — це варіанти окремих депутатів», — додав міністр.

Уряд пропонує найперше зробити учасниками ринку землі саме дрібних виробників, а не великі агрохолдинги. Учасники цього процесу – це фермери та власники паїв.

«Йдеться виключно про громадян України. І саме фермери повинні отримати додаткові префенційні права після відкриття ринку землі, в рамках яких вони зможуть реалізувати свої виробничі ідеї», — звернувся Тарас Кутовий до присутніх у залі фермерів.

Кутовий наголосив, що можна й далі ховати голову в пісок у земельному питанні, бо немає єдино правильних і комфортних рішень для всіх. Однак це не варіант, адже не дуже приємна реальність наступає на п’яти.

«В Україні існує емфітевзис. Десятки тисяч гектарів землі, згідно з емфітевзисом, належать фермерам. За судовими рішеннями, мінімум сотні тисяч гектарів землі вже перебувають у власності. Тобто, ринок є! Але ми з вами не завжди любимо про нього говорити», — підкреслив він.

Виконано за допомогою Disqus