Реклама

Україна може втратити статус вільної від ящура країни – думка

14 березня 2017 110 0
Ірина Паламар, Голова Асоціації тваринників України
latifundist.comІрина Паламар, Голова Асоціації тваринників України

На засіданні Кабінету Міністрів України 10 березня було схвалено проект розпорядження про відміну приказу №99 Головного державного інспектора ветеринарної медицини України «Про затвердження Інструкції з профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур». Це може призвести до втрати Україною статусу вільної від ящура країни, повідомила на своїй сторінці Facebook голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Дана інструкція була прийнята в Україні у 2001 р. Вона передбачає заходи щодо профілактики ящуру, ліквідації ящуру в неблагополучному пункті, заходи у вогнищі захворювання, загрозливій зоні та охорону благополучних господарств від заносу в них ящуру, заходи боротьби на м’ясокомбінатах та забійних пунктах. В свій час цей документ був визнаний одним з найкращих в Європі.

«Сьогодні Україна має статус МЕБ як країни, вільної від ящура, що дозволяє вільно експортувати продукцію тваринництва на міжнародні ринки й захищати свій ринок від продукції вакцинованої проти ящура. При цьому, наявність Інструкції була та по суті є однією з найнеобхідніших умов отримання країною такого статусу. Скасування зазначеної Інструкції призведе до втрати статусу вільного від ящуру (до речі реально підтвердженого, а не декларативного) й може перетворити крвіну на смітник для потенційно небезпечної продукції, яку після зміни статусу можна буде імпортувати в Україну. У разі виникнення ящуру в Україні ми взагалі залишимося беззахисними й втратимо тваринництво України як галузь на десятиліття. Крім того, це питання здоров’я нації. Адже на ящур хворіють й люди, вмирають діти», – написала Ірина Паламар.

За її словами, інструкція не використовувалася як регуляторний акт: ніхто не тиснув на бізнес, не ходив і не перевіряв виконання цього документу, а він існував як стратегічна зброя — на випадок занесення вірусу на територію України. А поряд, в Російській Федерації, стверджує Ірина Паламар, він вже є.

«Ми звертаємося до СБУ, ГПУ з проханням встановити ініціаторів таких змін та їхні мотиви. Просимо Уряд скасувати це злочинне й антидержавне рішення», — написала Ірина Паламар.

Виконано за допомогою Disqus