В Україні є ризик занесення ящуру та заразного вузликового дерматиту — Лапа

7 березня 2017 327 0
Наразі в Україні не реєструють випадків захворювань на сап коней, хворобу Ньюкасла, бруцельоз, сибірку, КЧС, туберкульоз
kurkul.comНаразі в Україні не реєструють випадків захворювань на сап коней, хворобу Ньюкасла, бруцельоз, сибірку, КЧС, туберкульоз

В Україні залишається небезпека спалахів ящуру та заразного вузликового дерматиту ВРХ, попри те, що Держпродспоживслужба контролює понад 130 небезпечних захворювань (у тому числі спільних для тварин і людей).

Про це йдеться в публічному звіті про підсумки діяльності Держпродспоживслужби у 2016 році.

Також у звіті голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа відзначив, що в Україні зберігається складна ситуація з випадками захворювання на африканську чуму свиней (АЧС) та зареєстровано спалах пташиного грипу.

Читайте за темою: Як розповсюджується АЧС: Kurkul.com запускає карту моніторингу

Проте, за інформацією Володимира Лапи, є і позитивні тенденції в контролі епідеміологічної ситуації. Наразі в Україні не реєструють випадків захворювань на сап коней, хворобу Ньюкасла, бруцельоз, сибірку, КЧС, туберкульоз, а також зменшилася кількість неблагополучних пунктів щодо сказу і лейкозу.

Вололимир Лапа наголошує, що нині в Україні постійно проводять імунізацію поголів’я, епізоотичні обстеження, лабораторні дослідження, а також примусові дезінфекції приміщень та інші оздоровчі заходи.

А завдяки тому, що Держпродспоживслужба здійснила повний перехід на тендерні та електронні закупівлі в системі PROZORRO, профілактичні та дезінфікуючи засоби доставлені в області.

Виконано за допомогою Disqus