Українці вироблятимуть енергію з сільськогосподарських відходів

22 березня 2017 168 0
Народні депутати проголосували за виробнитцтво теплової енегргії з сільгоспвідходів
hyser.com.uaНародні депутати проголосували за виробнитцтво теплової енегргії з сільгоспвідходів

Верховна Рада дозволила виробляти та продавати енергію з сільськогосподарських відходів. Про це повідомляє кореспондент AgroPolit.com.

За законопроект №4334 щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел проголосувало 238 народних депутатів у другому читані. На думку авторів законопроекту, це зменшить імпорт природного газу і створить понад 50 тис. нових робочих місць.

«Щоб зекономити Україні $1 млрд щороку, щоб створити нові робочі місця, отримати енергетичну безпеку нам потрібно зекономити та зменшити імпорт газу на 4 млрд куб. м. Цей законопроект дозволяє зробити системний, інституційний інструмент для того, щоб імпортний газ за який ми платимо валюту, ми могли замінити українським енергетичним ресурсом. Більше 100 млн т сільгоспвідходів має можливість використовувати Україна. Для заміни імпортованого природнього газу», — заявив співавтор законопроекту народний депутат від БПП Олександр Домбровський.

За представленою нардепом структурою відходів сільськогосподарських культур йдеться, що з 93,5 млн т відходів аграрної продукції можливо зекономити 9,3 млрд куб. м газу.

«Цим законом ми встановлюємо тариф, з українських енергетичних ресурсів, який складається 90% від тарифу імпортного газу. Ми даємо можливість органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи і інструмент», – додав Олександр Домбровський.

Виконано за допомогою Disqus