Свиногосподарства стали більше інвестувати у біогазові технології — Лоза

17 грудня 2016 80 0
Більшість господарств займалися підвищенням ефективності
artv-news.ruБільшість господарств займалися підвищенням ефективності

Усе більше свиногосподарств готові інвестувати у біогазові технології.

Про це заявив президент Асоціації «Свинарі України» Артур Лоза, пише прес-служба АСУ.

«Більшість промислових господарств займалися підвищенням ефективності. Одним із кроків стало будівництво біогазових установок. Це не лише вища ефективність, а й можливість покращувати ситуацію з впливом на навколишнє середовище», — сказав він.

Якщо говорити про глобальні тенденції, саме на перше півріччя прийшовся п’ятирічний мінімум свинарського циклу, хоча його й очікували в попередньому році. Перші півроку і перший квартал зокрема були надважкими для свинарів. Починаючи з другого півріччя ситуація почала дещо вирівнюватися, хоча загальний рівень цін на свинину трохи «відставав», порівняно з 2015 р. (29-29,50 грн/кг у 2016 р. проти 29,50-30 грн/кг), доповнив експерт.

«Щодо коефіцієнту привабливості ринку, він перебував у червоній зоні майже все перше півріччя. В другому спостерігалося незначне зростання ціни на свинину і деяке здешевлення сировинної бази, що також стало важливим чинником. Так, ситуація трохи покращилася і ми, в цілому, маємо невеличку але позитивну тенденцію, дуже «обережний» тренд на підйом. Є надія, що він збережеться в 2017 р. не лише як ситуативний але і як макротренд. Сподіваємося, що почався новий п’ятирічний цикл і галузь свинарства зростатиме упродовж наступних років», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus