В Україні зріс попит на жимолость — експерт

27 березня 2017 1355 0
В Україні формується культура споживання жимолості
yaskravaklumba.com.uaВ Україні формується культура споживання жимолості

Нішеві культури знаходяться на піку популярності. Це відбувається завдяки їх користі для здоров’я. Попит на жимолость, як на нішеву культуру зріс і на ягоди, і на посадковий матеріал. Про це в інтерв’ю propozitsiya.com повідомляє заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко.

«Судячи з досвіду сусідів-поляків, вони вже встигли роздивитися у жимолості комерційний продукт і фактично з нуля наростили площі під ягодою до 3000 га. Проте в Україні нараховується не більше 100 га комерційних насаджень», — розповідає експерт.

Олександр Ярещенко вважає, що господарства готові ризикувати і вкладати кошти в розвиток напрямку. Жимолость має очевидні плюси: раннє плодоношення, невибагливість до ґрунту та у мов вирощування, наявність гідних вітчизняних сортів, а також користь для здоров’я. Культура споживання цієї ягоди в Україні знаходиться на стадії формування.

«Тому важливо не лише нарощувати площі насаджень, але і активно працювати над маркетингом, щоб зробити ягоду пізнаваною та популярною в Україні», — наголошує експерт.

Виконано за допомогою Disqus