В Україні племінні тварини стали дорожчими

29 березня 2017 112 0
На ринку живця зросли ціни
vesti.ruНа ринку живця зросли ціни

З приходом весни порушився спокій на ринку племінних тварин та спермопродукції. Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України».

Спокій порушився через зростання цін на ринку живця. Так, дещо підвищилися середні ціни на племінних кнурів: окремі постачальники породи Велика Біла та Ландрас підняли ціну на 10% чи 5 грн/кг (додавши 2 тис. грн/гол чи 16,6%). Піднялися і максимальні ціні на П’єтренів та Макстерів — з березня найдорожча пропозиція на ринку становить 14 тис. грн за голову.

Щодо спермопродукції, аналітики зазначають, що її ціна продовжує варіювати у незмінних діапазонах — 140-350 грн/2 спермодози з катетером. Проте окремі постачальники підняли ціну на спермодози порід Ландрас (+10%) та Дюрок (+50%).

Спостерігається сталість і в діапазонах цін на ремонтних свинок, середня ціна яких на початку весни зросла у зв’язку з підйомом цін на 5 грн/кг з боку деяких виробників.

Найбільше ціни зросли на товарних поросят. Так, верхня межа котирувань у групі 5 — 7 кг піднялася до 90 грн/кг. У «середній» ваговій категорії від 10 до 16 кг зросла середня цінова позначка, оскільки окремі репродуктори тепер пропонують таких тварин на 50 грн/гол. дорожче, ніж місяцем раніше. Проте найдинамічніші зміни торкнулися товарних поросят вагою 20-30 кг, ціна яких у порівнянні з лютневими котируваннями піднялася на 2 — 6 грн/кг. Тож з березня тварин цієї групи можна придбати по 55-65 грн/кг.

Виконано за допомогою Disqus