Олег Архипченко, керівник проектів компанії Big Dutchman

Олег Архипченко: свинарі мають сподіватися тільки на себе

3 січня 2017 635 0

Свинокомплекси на разі переживають не найкращі часи — мізерна допомога від держави, низькі ціни на продукцію, епідемія АЧС. Чи насправді все так погано?

Kurkul.com під час виставки «ІнтерАГРО 2016» поспілкувався про нинішній стан речей в галузі з представником компанії, що займається виробництвом обладнання для свинокомплексів та птахоферм, керівником проектів компанії Big Dutchman Олегом Архипченко.

Kurkul.com: Як у вашої компанії зараз йдуть справи, адже свинарство в Україні на даний момент — збиткова галузь? І чи у птахівників справи йдуть краще?

Олег Архипченко: Якщо говорити про свинарство, то справи йдуть не дуже, тому що експорту немає, внутрішній ринок заповнений, купівельна здатність населення низька. Плюс до всього — проблема АЧС, яка на сьогоднішній день є практично в кожній області. Щотижня в Україні реєструються нові випадки, а це, в свою чергу, не сприяє розвитку якихось експортних напрямків,

Тому поки що і у нас проектів небагато. Але ми з оптимізмом дивимося у майбутнє. Підтримуємо наших клієнтів, стараємося пропонувати новинки за розумними цінами і консультуємо їх про те, як вберегти своє господарство від тієї ж африканської чуми. Пропонуємо різні види фінансування, щоб нашим клієнтам було легше купувати та розраховуватися за обладнання.

Kurkul.com: Розкажіть детальніше про те, яке обладнання ви пропонуєте?

Олег Архипченко: Наша компанія на сьогоднішній день представлена двома напрямками — це птахівництво, в якому ми пропонуємо обладнання для утримання бройлеру, індички, качки, гуски. Також пропонуємо обладнання для утримання курей-несучок, тобто для виробництва яйця. Другий напрямок – свинарство. І Биг Дачмен це повний комплекс обладнання для утримання, вирощування та розведення свиней та птиці.

Олег Архипченко

Kurkul.com: Це все продукція власного виробництва?

Олег Архипченко: Так, ми компанія-виробник. У нас німецьке «коріння», а на ринку України ми працюємо з 1998 року. Штат компанії в Україні становить 38 чоловік. І за цей час у нас з’явилося доволі багато об’єктів в Україні, як по птахівництву, так і по свинарству, тому є чим похвалитися, є що показати, є що розповісти...

Kurkul.com: Чи є у вас представництва в регіонах?

Олег Архипченко: У нас є представники в Дніпропетровській області, у Львові, але основна робота і обслуговування клієнтів ведеться з центрального офісу в Києві.

Kurkul.com: Якщо повернутися до свинокомплексів, чи багато замовлень у вас було цього року, і чи намагається хтось розвивати свинарство у такій непростій ситуації?

Олег Архипченко: Так, звичайно, були замовлення. Не так багато, як хотілося б і не стільки, як в минулому та позаминулому роках, але навіть в такій критичній ситуації, яка зараз склалася на ринку свинарства, ми працюємо над кількома серйозними проектами. В основному це підприємства, які вже давно займаються свинарством і просто зараз або модернізують свої існуючі підприємств, або просто розширяються і добудовують якісь будівлі, потужності.

Стенд компанії на ІнтерАГРО 2016

Kurkul.com: Розширяють свої потужності більше дрібні та середні товаровиробники чи холдинги?

Олег Архипченко: Більше все таки середні та великі аграрії.

Kurkul.com: Тобто, дрібні товаровиробники зараз взагалі не розвиваються?

Олег Архипченко: Невеликі ферми теж замовляють, але їх не багато і вони взагалі дрібні, тобто це контракти у межах €20-30 тис. Здебільшого, це фермерські господарства.

Kurkul.com: В принципі, ви готові співпрацювати навіть із дуже дрібними товаровиробниками?

Олег Архипченко: Так, для нас різниці немає великий клієнт чи дрібний. Ми готові консультувати, допомагати відбудовувати, і поставляти обладнання. У нас буквально тільки що були на стенді клієнти. У них об’єкт на 80 основних свиноматок, він вважається якраз маленьким. Але проект все одно цікавий, тому що хлопці взагалі не знайомі з цим бізнесом, у них є низка питань, ми багато з ними спілкуємося, радимо.

Іноді навіть цікавіше попрацювати за проектом, де йде реконструкція, ніж з новим, тому що там свого роду виклик – якісно, гарно розмістити в уже існуючій будівлі поголів’я, щоб і йому було комфортно, і інвестор не витратив зайвих грошей, і площі максимально ефективно використовувалися. Тому ми беремося за всі проекти.

Олег Архипченко

Kurkul.com: Чи є у вас якісь антикризові пропозиції для замовників?

Олег Архипченко: Якщо ми бачимо, що кліент серйозний і налаштований на створення дійсно діючого підприємства, незалежно від його розмірів, ми надаємо йому товарні кредити. Причому під європейські відсотки, а не під українські.

Kurkul.com: У вас якесь внутрішнє кредитування чи ви працюєте з банками?

Олег Архипченко: Ми працюємо і так, і так. На сьогоднішній день в основному це внутрішнє кредитування. Раніше ми працювали і з банками теж, зараз більшість клієнтів (особливо невеликі, фермерські господарства) не готові співпрацювати з українськими банками і брати кредити на 2-3 роки. У таких випадках нам простіше самим надати клієнам товарний кредит – на ті ж 2-3 роки, напряму від компанії Biq Dutchman, без залучення банків чи лізингових компаній.

Kurkul.com: І який це зазвичай відсоток?

Олег Архипченко: Від 4% до 6%.

Kurkul.com: А яка у вас ситуація з птахівниками?

Олег Архипченко: У цілому, по птахівництву цього року ми непогано спрацювали. Контрактів було небагато, але вони були серйозними. В основному, обладнання для утримання курей-несучок. Зараз ці проекти знаходяться на стадії реалізації.

У птахівництві зовсім інша ситуація: ціна на м’ясо бройлерів та яйця більш-менш стабільна, активно розвиваються експортні напрямки — тому клієнти, які займаються цими напрямками, почувають себе добре. Це видно по їхній активності — у них вже будуються чи плануються нові проекти.

Стенд компанії на ІнтерАГРО 2016

Kurkul.com: Знову-таки про тенденції: більше замовлень поступає від великого бізнесу чи від малого?

Олег Архипченко: Більше все ж від великого. Дрібні замовники здебільшого просто реконструюють свої потужності. Але і дрібні клієнти у нас існують у цьому напрямку.

Kurkul.com: Якщо повернутися до свиней, у зв’язку з АЧС, у скількох ваших клієнтів знайшли це захворювання у господарствах?

Олег Архипченко: Один з наших клієнтів – досить потужний виробник – був вимушений закрити своє підприємство через спалах АЧС.

Kurkul.com: Як думаєте, як далі ситуація буде розвиватися з АЧС?

Олег Архипченко: Важко сказати. Я поки що не бачу якихось дуже активних дій з боку держави. Вже більше року в Україні фіксуються випадки АЧС – але фактично, з боку держави не було прийнято жодних серйозних заходів щодо запобігання поширенню АЧС. Лише зараз, з приходом нового міністра Тараса Кутового ситуація почала змінюватися. Як мінімум, він слідкує за проблемою, проводяться екстрені наради за участю профільних асоціацій, приймаються конкретні рішення

І я бачу, що реакція на останні випадки вже є якісно іншою. Я принаймні сподіваюся, що увага з боку держави, і з боку міністра особисто все-таки вплине на ситуацію, змінить її на краще і вдасться загальмувати поширення епідемії. Оскільки, якщо так буде продовжуватися, то перспективи у галузі дуже хмарні.

Kurkul.com: А у вашої компанії, до речі, якогось обладнання для цього біозахисту немає?

Олег Архипченко: Як такого немає. Але ми пропонуємо фільтри, які ставляться на припливні елементи для притоку повітря. Але нажаль від АЧС вони не захищають, тому що, окрім повітряного шляху, є ще купа інших способів потрапляння чуми до свинарника. Такі як персонал, техніка, корми.

Kurkul.com: Ви часто спілкуєтеся з товаровиробниками. Як вони реагують на ситуацію з АЧС, а також на підтримку нашої держави ( точніше її відсутність) для свиноводів?

Олег Архипченко: А як вони можуть реагувати? Вони зараз фактично кожен сам по собі: стараються захищатися, максимальні міри біобезпеки вводити. Тому що всі розуміють: якщо у тебе знайдуть на підприємстві АЧС, то доведеться вирізати усе поголів’я, а компенсації ти не отримаєш. А це немалі гроші, мільйони євро, тому люди розуміють, що краще зайвий раз витратитися на додаткові заходи безпеки. Бо сподіватися немає на кого, тільки на себе. Поки що.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою