Горіхові саджанці продають безконтрольно – експерт

2 квітня 2017 1000 0
Районування сорту - важливий фактор урожайності горіхового дерева
agro-sad.com.uaРайонування сорту - важливий фактор урожайності горіхового дерева

Одна з нагальних задач горіхівництва – створення професійних розплідників з гарною агрошколою та якісними районованими саджанцями. Про це розповів віце-президент ВГО «Українська горіхова Асоціація» Геннадій Юдін, в інтерв’ю propozitsiya.com.

«Яким чином можна вирішити проблему дефіциту саджанців горіха в Україні? Якщо ви відкриєте Інтернет, то побачите, що саджанцями горіха сьогодні торгує будь-хто, фактично безконтрольно. Проте, офіційно в Україні одиниці розплідників», – зазначив Геннадій Юдін.

Україна має 11 кліматичних зон і той горіх який гарно росте та плодоносить на півдні України, не дасть такого результату на півночі – районування сорту відіграє ключову роль.

Сьогодні в «Реєстрі сортів …» знаходиться 35 сортів волоського горіха, половина з яких селекціоновані Придністровською дослідницькою станцією. Але лише кілька сортів є перспективними з точки зору промислового виробництва.

«І цієї кількості недостатньо. Близько дев’яти сортів завезено з Франції, їх намагаються районувати, але через різницю грунтово-кліматичних умов і температур між нашими країнами, цей процес дуже непростий», – наголосив експерт.

Він підкреслив, що в Україні немає жодного зареєстрованого власного сорту фундука – лише три польських та два італійських. В той час, як необхідність в українських сортах дуже відчутна.

«Попит на горіх настільки перевищує пропозицію, що люди просто намагаються знайти і посадити горіх, не беручи до уваги його характеристики. Існує думка, що горіх – це древо для лінивих. Але це зовсім не так. Це королівське дерево і ставитися до нього потрібно з розумінням та піклуванням. Тільки тоді зможете отримати гарний результат та очікувати врожай», – підсумував Геннадій Юдін.

Виконано за допомогою Disqus