Тритикале може мати рентабельність 150%

6 квітня 2017 629 0
Тритикале — це штучно створена селекціонерами рослина, яка з’явилась завдяки схрещуванню жита та пшениці.
kurkul.comТритикале — це штучно створена селекціонерами рослина, яка з’явилась завдяки схрещуванню жита та пшениці.

Вирощування тритикале, за словами науковців і фермерів,  може бути прибутковим агробізнесом, оскільки рентабельність цієї культури іноді сягає 150 %.

Якщо в гривневому еквіваленті, то це становить 5-6 тис. грн з тони зерна.

Читайте за темою Тритикале: найкраща комбінація жита та пшениці

Як говорить науковець Віктор Рябчун, тритикале українські фермери поки недооцінюють. Хоча досліди показали не лише гарні перспективи її використання у харчовій промисловості, а й у виробництві спирту. Як технічна культура вона дає добрий вихід спирту — біоетанолу, який, стверджує учений, більш раціонально виробляти із тритикале, ніж із пшениці та кукурудзи.

«Урожайність озимого тритикале становить 6-8 т з гектару, при яровому посіві — 4-5 т з гектару. За доброго вологазбепечення і живлення деякі фермери отримують і всі 7 -7,5 т з гектару», — розповідає Віктор Рябчун.

Зерно тритикале має особливий склад, біохімічний комплекс.

«Білок — 13-15 %. Клейковина формується переважно першої групи. Вона туга і за рахунок цього дає можливість добрий спекти хліб, покращити якість борошна з пшениці 6 класу, в якого, як правило, клейковина слабка, індекс деформації високий. Оптимізація цього індексу дозволяє одержувати хліб з борошна тритикале як хліб з пшениці третього класу», — зауважив учений.

Виконано за допомогою Disqus