Аграрії вже погасили 51 розписку ― Коробкова

13 квітня 2017 144 0
Аграрії вже погасили 51 розписку ― Коробкова
np.pl.ua

Запроваджений Мінагрополітики та IFC механізм аграрних розписок працює успішно і демонструє позитивні результати. Про це в інтерв'ю AgroPolit.com розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

«Програма започаткована Мінагрополітики спільно з IFC, досі діє. Вона має й перші результати: видані аграрні розписки, більшість із яких вже навіть погашено. Щоправда, поки цей інструмент запроваджено лише у 8-ми областях України: у Полтавській, Черкаській, Харківській, Тернопільській, Сумській, Хмельницькій, Миколаївській та Вінницькій областях. Вони є основними осередками агробізнесу. Загалом від початку дії програми було 80 агророзписок на загальну суму 467 млн грн», ― відзначила вона.

Прикладом ефективності діяльності цього механізму, на  її думку, є відсутність дефолтів за виданими розписками.

«Сьогодні погашено вже 51 розписку, і жодної дефолтної. Приємно, що понад 50% з них видано торік», ― пояснила Коробкова.

На її думку, аграрні розписки є одним із найбільш пріоритетних інструментів фінансування АПК сектору в короткостроковій перспективі.

«Основна цінність аграрних розписок у тому, що їх можна отримати під заставу майбутнього врожаю. А на залучене від банку фінансування малі та середні господарства зможуть закупити насіння, засоби захисту рослин, добрива, паливо та сільгосптехніку. Поки закрито ринок землі — це ідеальний фінансовий інструмент для невеличких фермерств.  Можу сказати, що НАБУ цілком підтримує аграрні розписки, навіть коли ми проводили навчання фермерів та банкірів, окремо включали підрозділ про цей інструмент. Також ми є членами усіх можливих робочих груп із агророзписок. Тому цей інструмент дійсно потрібен Україні. Однозначно, відкриття ринку землі дозволить залучити в розвиток агробізнесу мільярдні інвестиції», ― говорить виконавчий директор НАБУ. 

Виконано за допомогою Disqus