Депутати вимагають ввести мита на міндобрива РФ (ОПИТУВАННЯ)

14 квітня 2017 141 0
Депутати вимагають ввести мита на міндобрива РФ (ОПИТУВАННЯ)
telegraf.com.ua

Народні депутати у зверненні до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та віце-прем'єра Степана Кубіва закликали захистити вітчизняний ринок мінеральних добрив від монополізації виробниками з країни-агресора, пише Agropolit.com.

«Ми звернулися до Володимира Гройсмана, щоб він негайно ініціював перегляд рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яким було зупинено введення загороджувальних мит для російських добрив. Щоб це рішення було скасовано вже до 1 липня. А мита, як і передбачалося, були введені для російської продукції терміном на 5 років», — розповів народний депутат Сергій Рудик.

Він також зазначив, що за три роки війни Україна закупили в РФ мінеральних добрив на $550 млн. При цьому російські підприємства, багато з яких пов'язані з військовою промисловістю, мають можливість демпінгувати на українському ринку, заробляючи по $100 на тонні експортованих в Україну добрив і роблячи нерентабельною роботу українських підприємств.

Відзначається, що з грудня Україна намагалася ввести загороджувальні мита, однак це рішення було заблоковано. Таким чином весняно-польові роботи нинішнього року проходили майже повністю на російських добривах.

«Це взагалі ідіотизм. Ми говоримо, що не беремо російський газ І це питання вирішене Але за кадром залишається кілька галузей, які дуже важливі для України І в яких ми по суті закуповуємо той же «російський газ» у вигляді кінцевої продукції», — заявив нардеп.

У той же час, зупинка українських підприємств негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в цілих регіонах. Так, від зупинок черкаського «Азоту» безпосередньо страждають жителі декількох районів Черкаської області.

«На підприємстві працюють 5 тис. наших громадян, а в суміжних галузях — .. Від 20 до 40 тис. Люди залишаються без зарплат У кількох районах через зупинок промислового гіганта припинилася виплата зарплат навіть працівникам РЕСів, які, здавалося б, прямим суміжником підприємства не є», — розповів політик.

Сергій Рудик не називає зацікавлені сторони в блокуванні мит на російську продукцію, але впевнений, що такі рішення носили корупційний характер.

«Зрозуміло, що не просто так ми купуємо добрива в Росії. Очевидно, що тут мова йде про корупцію. Якщо корупції там немає, треба просто розблокувати рішення про мита й тоді це буде чіткий показник...», — упевнений депутат.

Виконано за допомогою Disqus