На Кіровоградщині від негоди постраждав ріпак

23 квітня 2017 150 0
Поле ріпаку
kurkul.comПоле ріпаку

Погіршення погодних умов суттєво не вплине на стратегічні культури на Кіровоградщині, але обов’язково погіршить урожай ранніх фруктів. З польових культур найбільше постраждав ріпак.

Про завдану негодою шкоду сільському господарству у коментарі сайту Dozor повідомив керівник департаменту агропромислового комплексу Сергій Коренюк.

«Якщо ми говоримо за стратегічні культури, зернові — пшеницю, ячмінь, жито, то цим культурам нічого не загрожує. Водночас, негода стримає їх ріст, тому жнива у області розпочнуться пізніше, такі погодні умови стримують вегетаційний період, розвиток рослин. Але цей сніг, що зараз випав, можливо, трохи і покращить ситуацію, оскільки ґрунту не вистачало вологи. Якщо ж говорити про ситуацію з цукровими буряками, то там, де ще немає сходів, проблем з урожайністю не буде жодних, на рослини негода не вплине. А там, де рослини вже почали свій розвиток, буде проблема, рослини хворітимуть, потребуватимуть тривалого часу для реабілітації. Урожай буряків дещо знизиться, але не критично. Найбільше проблем через негоду – для ріпаку. Урожай під загрозою, але, оскільки ріпаку в області посіяно на площі 40 тис.га, то це будуть невеликі втрати для агропромислового комплексу», — прокоментував Сергій Коренюк.

Разом з тим, за словами чиновника, урожай ранніх фруктів у області — під загрозою.

«Найбільша загроза зараз для фруктів, зокрема, ранніх — черешні, вишні, яблук. Це велика проблема. По-перше, дійсно дуже холодно, по-друге, бджоли не встигли їх опилити», — говорить очільник департаменту АПК.

Виконано за допомогою Disqus