Запуск ринку землі варто почати з продажу права оренди — Кутовий

24 квітня 2017 187 0
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
kurkul.comТарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України

Першим етапом запуску ринку землі в Україні має стати дозвіл на продаж та заставу прав оренди на земельні ділянки для сільськогосподарських потреб. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, в ефірі «5 каналу».

«Продаж прав оренди — перший етап, який потрібно робити для того щоб отримати ціноутворення, створити ринок та зробити його більш динамічним, включити туди елемент застави, залучити банківську систему, з точки зору можливості фінансувати», — сказав Тарас Кутовий.

За словами міністра, ВР не підтримає запровадження повноцінного ринку землі, тому потрібно почати з продажу прав оренди на землю.

«Краще зробити один, можливо не такий великий крок, але зробити. Ніж намагатися зробити великий і не зробити ніякий», — зауважив Тарас Кутовий.

Він також додав, що наразі не забезпечені належні умови для фермерів, і вони не впевнені, що залишаться і надалі обробляти землі.

«На мою думку, повинні бути певні гарантії, що ці люди залишаться працювати на цій землі. Наразі фермери виробляють всього 7,7 % від валового внутрішньої продукції у грошах. Потрібно збільшити цей показник до мінімум 25%. А для цього вони повинні мати землю, знайти своє місце в переробленні та створювати додану вартість", — розповів Тарас Кутовий.

Виконано за допомогою Disqus