Ковельчани протестують проти місцевого ветсанзаводу

28 квітня 2017 100 0
Волиняни хочуть закрити ветсанзавод
volynnews.comВолиняни хочуть закрити ветсанзавод

З вигуками «нас труять», «завод смерті», «бомба уповільненої дії» мешканці Ковеля 19 квітня перекрили міжнародну дорогу на Ягодин з вимогою закрити ветсанзавод, повідомляє сайт volynnews.com.

Люди скаржаться не лише на нестерпний сморід, з заводу, а і на забруднену воду та загальний вплив на здоров’я ковельчан. Вони переконані, що це екологічне лихо спричинило хвороби та смерті мешканців навколишніх сіл.

«Діти помирають. Жінка захворіла внаслідок цього на онко», — розповідає ковельчанка, яка бере участь в протесті.

Протестуючі повідомили, що після встановлення блокпосту біля заводу, там припинили приймати туші тварин, які звозили ледве не з усієї країни. Переробна потужність заводу — 3 т на день, люди ж повідомили, що на добу туди привозили до 30 т туш.

«Мій будинок за 430 метрів від ветсанзаводу. Трупна вода йде за 200 метрів, в колодязі вже також отруєна вода, яку постійно дезинфікують таблетками. Як нам жити? Де нам брати воду? Нас влада не чує», — обурено розповідає протестуюча ковельчанка.

Люди заявляють, що народний депутат Степан Івахів, який би мав лобіювати інтереси людей, та голова Волинської ОДА Володимир Гунчик — абсолютно байдужі до проблеми людей.

«Гунчик мав би забезпечити вивезення туш тварин з заводу. Нічого не робиться у цьому плані. Люди правильно зробили, що вийшли на протест, бо у них немає іншого виходу», — додає нардеп Ігор Гузь, який разом з ковельчанами брав участь у перекритті траси на Ягодин.

Він додав, що близько двох тижнів тому завод обіцяли закрити.

«Повна ліквідація заводу вирішить ситуацію, яка склалася. За стільки років там забруднена вода не лише поверхнева, а також і підземна. А вона все несе в сусідню Білорусь, через Турію, Прип’ять. А далі — у водосховище поверх Києва. Тобто вся вода, яку бере Київ, вона вся бактеріальна», — розповідає експерт, який свого часу здійснював перевірку на ковельському ветсанзаводі.

Також він додав, що на заводі є АЧС. Туші свиней, які були хворі на чуму, звозили саме на ковельський ветсанзавод.

В свою чергу, Ковельський міський голова Олег Кіндер, запевняє, що він неодноразово звертався з цією проблемою до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика.

«Перше питання — це вивезти відходи. А друге — закрити дане підприємство, щоб воно не працювало. Ковельська міська рада щорічно звертається по два рази до президента, до Верховної Ради, до ОДА, але на сьогодні ми маємо лише відписки», — каже Олег Кіндер. Та зауважує, що саме Володимир Гунчик на рівні держави від імені Волинської області відповідає за ситуацію на ветсанзаводі.

Натомість на самому підприємстві у ситуації екологічної катастрофи не вбачають. Не бентежать працівників і напівзгнилі гори туш тварин, прикриті пір’ям.

Варто додати, що директор ковельського ветсанзаводу, на якого відкрили кримінальне провадження, перебуває у розшуку, а самим працівникам за декілька місяців заборгували зарплатню.

Виконано за допомогою Disqus