Аграрним розпискам бракує довіри аграріїв і кредиторів

17 серпня 2015 94 0
Аграрним розпискам бракує довіри аграріїв і кредиторів
Кurkul.comАграрним розпискам бракує довіри аграріїв і кредиторів

Для широкого застосування аграрних розписок в Україні бракує довіри аграріїв і кредиторів. Про це у матеріалі для «Економічної правди» зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Аграрна розписка — надійний та ліквідний інструмент залучення фінансування в агропромисловий комплекс. Єдина інформаційна система, що містить відомості про реквізити виданих і погашених розписок, уже працює. Звичайно, усе нове насторожує. Водночас учасники ринку розуміють, що зміни назріли, тому потрібно працювати з новими інструментами, збільшуючи прозорість і довіру», — зазначив міністр.

Він підкреслив, що цей інструмент дешевший і простіший в адмініструванні порівняно з банківським кредитуванням, вексельним фінансуванням та товарними кредитами, які донедавна були чи не єдиним джерелом залучення фінансів в АПК. Аграрна розписка надійна для обох сторін, адже фіксує безумовне зобов'язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані матеріально-технічні чи фінансові ресурси.

«Предметом застави є майбутній урожай, він може бути застрахований кредитором або боржником. Додатково законом передбачено погашення заборгованості за аграрною розпискою з наступних врожаїв, якщо першого врожаю було недостатньо. Страхування є добровільним, тому кожен вибирає сам: сподіватися, що природа не буде примхливою, або ж убезпечити власний бізнес», — наголосив Олексій Павленко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 7°

Вітер

3.2м/с

Опади

2.4мм

Вологість

49%
Матеріали за темою