Ефективність агрострахування підсилять перестраховики — думка

18 серпня 2015 93 0
Ефективність агрострахування підсилять перестраховики — думка
Кurkul.comЕфективність агрострахування підсилять перестраховики — думка

Для того, щоб механізм аграрного страхування в Україні запрацював, потрібно почистити ринок, і думати над тим, як об'єднувати зусилля страхових компаній і перестраховиків. Про це в інтерв’ю «ЛІГАБізнесІнформ» розповіла голова представництва «Міжнародної фінансової корпорації» (МФК) в Україні Олена Волошина.

За її словами, що якщо буде неврожай, то це торкнеться багатьох, а не окремо взятого господарства. Щоб покрити ці ризики, зусиль однієї компанії не вистачить, треба об'єднуватися з перестраховиками. А щоб перестраховики включалися в процес, потрібно розуміти, за якими правилами грає цей ринок.

«Наша корпорація хотіла створити механізм, який би консолідував зусилля ринку. МФК підтримувала ідею створення страхового пулу, але в українських реаліях вона не спрацювала», — сказала експерт.

Також вона додала, що сьогодні пул не працює, він досить закритий, не всі компанії в агростраховому пулі займаються агрострахуванням.

«Таке враження, що створений він для того, щоб усередині розподілялася державна підтримка. Давайте будемо реалістичними: держпідтримки немає і навряд чи буде найближчим часом. Як виходити із ситуації, ми зараз спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України думаємо. Тому що в нинішньому вигляді агрострахування не працює. Було б доцільно посилити роль регулятора, але проблема в тому, що сам регулятор зараз на стадії передачі його під Національний банк», — зазначила Олена Волошина.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 7°

Вітер

3.5м/с

Опади

1.6мм

Вологість

88%

Матеріали за темою