Ринок землі має бути відкритий іноземцям — експерт

24 серпня 2015 58 0
Ринок землі має бути відкритий іноземцям — експерт
Кurkul.comРинок землі має бути відкритий іноземцям — експерт

Ринок землі має бути відкритим для всіх, зокрема й для іноземних громадян. Про це сказав в інтерв’ю Аgrotimes генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Герром Інвест-Україна» Дітріх Трайс.

«Особисто я проти продажу землі. Принаймні протягом найближчих десяти років. Вважаю, сьогодні ринок землі в Україні є — хтось платить меншу орендну плату, хтось більшу. Однак продавати землю категорично не можна. Адже всі великі та середні господарства працюють на орендованих полях. Наприклад, мені, якщо відкриється земельний ринок, доведеться обирати, що придбати: трактор, добрива чи землю. Переконаний, що така ситуація складається і в 90% моїх сусідів-фермерів. Грошей для купівлі землі в сільгосппідприємств немає, тому вони змушені будуть вилучати кошти з виробництва. Це нерозумно й дуже ризиковано», — переконаний експерт.

За його словами, необхідно провести ревізію землі, яка є в Україні, врегулювати державні акти щодо реєстрації, чітко визначити процедуру оцінки та продажу.

«Якщо вже купуєш поле, то треба мати гарантію, що воно точно стане твоїм. Якщо ринок землі стане вільним, то він має бути відкритим для всіх, зокрема й іноземним громадянам. Адже поле, на відміну, наприклад, від якихось історичних цінностей, я не зможу вивезти з України. Воно завжди залишатиметься тут», — вважає Дітріх Трайс.

На його думку, якщо покупець витрачає великі гроші на придбання землі, то він не лише вимагатиме від неї віддачі, а й берегтиме, щоб вона добре родила.

«Така позиція, усунути іноземних інвесторів, які могли би українцям запропонувати вищу ціну, вигідна лише українським олігархам, які збираються скупити землі за безцінь. Через пару років законодавство зміниться, і нові власники цю саму землю продадуть іноземцям, але значно дорожче», — додає він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 7° ... - 2°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

96%