Гановерська

762
Гановерська Джерело: http://vkazivka.com
Назва породи Гановерська Hanover
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінне господарство «Бреч»

Історія

Належить до крупних напівкровних порід коней всебічного використання (але головним чином у кінному спорті). Виведена у провінції Ганновер (Німеччина) методом поліпшення місцевих коней іспанською та голштинською породами, а також крупними жеребцями чистокровної верхової породи та інших верхових порід. Ганноверські коні вирощувалися на пасовищах, розташованих вздовж Ельби, Везера, Емса. Порода виводилась методом широкого застосування перемінного і відтворювального схрещування, добором жеребців бажаного типу, створенням масиву кобил, що мали особливості крупного напівкровного коня

Племінна робота в ганноверському конярстві була спрямована на виведення такого коня, який міг би успішно працювати в сільському господарстві і в той же час використовуватися у кавалерії та артилерії, тобто на створення типу коней можливо більшого росту, масивних і рухливих.

Надзвичайно велике значення у створенні породи мало державне депо жеребців у Целле, засноване в 1735 р. Спочатку використовувались голштинські та мекленбурзькі жеребці, а потім особливо велике значення мали чистокровні верхові. На коней ганноверської породи з 1888 р. ведуться книги племінних коней (студбуки) і видається спеціальний журнал «Ганноверський кінь».

Стандарт породи

Їм властива: невелика і акуратна головна частина; великі і виразні очі, що постійно рухаються, легкі і моторні, шия подовжена і витончена, плечові області розкошені, сильно розвинений загривок, конструкція статури потужна і глибока, круп рельєфний, хвостова область чітко поставлена, кінцівки м’язисті, на них явно помітні суглоби, які чітко проявляються. Середньостатистичний представник в холці має зріст від 155 см до 180 см. Жива маса коливається від 500 кг до 600 кг. Коней розрізняють за допомогою різноманітних мастей. Велика частина тварин володіє гнідим або темно-гнідим забарвленням менше – володарі вороного забарвлення, а мінімальна кількість тварин мають руду масть.

Господарська характеристика

Сьогодні ганноверських коней розводять з постійним прилиттям чистокровної верхової породи й інколи арабської. Якщо цього не робити, то проявляються грубість, сирість і недостатньо енергійний темперамент. Більшість коней успішно використовують у кінному спорті.За допомогою хороших рухів і володіння корпусом, тварини часто стають переможцями в стандартних видах кінних змагань.