Колорадо рейнджер

Колорадо рейнджер
zoo-dom.com.uaКолорадо рейнджер

Назва породи

Колорадо рейнджер (Colorado ranger)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхово-упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною коня колорадо рейнджер є США, а саме штат Колорадо. Історія цієї породи добре відома, почалася вона в другій половині XIX століття. Родоначальниками породи були двоє коней, подаровані султаном Абдулом Хамідом президенту США Гранту під час його візиту до Туреччини. Це були арабський скакун Леопард (1873 року народження) сірої масті і бербер Лінден Три (1874 року народження) темно-сірої масті. Вони спочатку були використані для виведення легко-упряжної породи (американського араба). Потім коні були послані в штат Небраска і залишені на волі з місцевими кобили. Від них почали народжуватися лошата в яблуках або рябої масті з дуже хорошими характеристиками. Остаточно порода колорадо рейнджер зафіксувалася в 1934 році. Назва породи дав Державний університет Колорадо від імені штату і «рейнджер» – тому що коні розвивалися на відкритих пасовищах. В цьому ж році було засновано Товариство коней Колорадо Рейнджер. Широко поширена порода в США, особливо в Колорадо. Там вона використовується в кінному туризмі на довгих маршрутах.

Стандарт породи

Зростання представників цієї породи досягає 167 – 184 см. Голова у цих коней зі злегка приплюснутим профілем, великими очима і довгими, загостреними вухами. Шия сильна і розвинена, спина довга і опукла. Загривок конячок мало виражений, спина зазвичай коротка і пряма. Круп круглий і м’язистий, груди широкі, живіт великий. Передпліччя колорадо рейнджер короткі, скакальні суглоби міцні, сухожилля сухі, бабки середньої довжини. Копита коней цієї породи здорові, сильні і міцні, практично не піддаються зносу.

Масть породи в основному гніда, бура або ворона, рідко – руда. Для коней характерна наявність лисини і білих відмітин на ногах, так званих «панчіх». Грива і хвіст часто мають сріблястий відтінок.

Господарська характеристика

Колорадо рейнджер володіють прекрасним характером. Вони слухняні, активні, легкі в управлінні, ідеально підходять для роботи з худобою.

Використовують колорадо рейнджер в сільськогосподарських роботах і в упряжці, а також як верхового коня.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus