Сріблястий Шампань

Сріблястий Шампань
nashi-kroliki.comСріблястий Шампань

Назва породи

Сріблястий Шампань (Silver Champagne)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Назва сріблястий шампань вказує на місце походження породи, – цей кролик з’явився у французькому регіоні Шампань, хоча деякі любителі помилково вважають, що слово «шампань» вказує на колір. Сріблястий шампань – найдавніша срібляста порода з красивою назвою і під стать його багатої шубки все ще чекає свого зоряного часу.

Сьогодні в світі існує, щонайменше, сім порід сріблястих кроликів, найбільш поширені кремовий, шампань а також популярна у нас порода полтавське срібло. Порода сріблястий шампань, нарівні з англійським сріблястим кроликом вважається найстарішою і з’явилася у Франції на початку XVII століття. У документах 1631 року запропоновано такий опис: «багатство забарвлення отримано через рівне поєднання чорного і білого кольорів, в той же час чорний трохи затінює білий; хутро повинне бути щільним, глибоким, гладким і сяючим «. Автор опису віддає перевагу саме такому забарвленню – «якщо інший кролик коштує пару пенсів, то цей – пару шилінгів».

У 1920-ті роки сріблясті шампані потрапили в Англію, де відразу отримали небачену популярність. Тоді ж кроликів завезли в Америку. Густе і ніжне хутро флайбек було притаманно цій породі не завжди. У перших сріблястих шампань, що потрапили на американську землю, була довга, рихла шерстка, схожа на шубку сріблястою лисиці. Хоча це звучить привабливо, але такий колір у кроликів виглядає набагато більш якісно на короткій шерсті, що і було затверджено в стандарті. І нехай поки це не найпопулярніша порода, завдяки виключно ефектній зовнішності, вона далека від зникнення. Сріблястий шампань поширений у багатьох країнах, хоча насиченість відтінку срібла може різнитися. Шоколадна варіація, вже отримана селекціонерами, все ще чекає свого визнання.

Стандарт породи

У кроликів комерційний тип статури і з вагою від 4 до 5,5 кг ця найстаріша порода відноситься до категорії великих, ближче до гігантів. Порода славиться густим, шовковистим хутром флайбек, прилеглим близько до тіла.Здається що сріблясті кролики, виростаючи, поступово надягають на себе сяючі обладунки. Вони народжуються абсолютно чорними, і світлі волоски з’являються у міру дорослішання. Сріблястий колір виникає спочатку на нижній частині тулуба, в останню чергу підсвічується спина і мордочка. Повністю особини фарбуються у віці від 6 до 8 місяців, з плином часу продовжуючи світлішати. Шубка не молодої особи може стати повністю сріблястою, за винятком темних пойнтів – на носі і вухах.

Господарська характеристика

Генетично шампані чорного кольору, срібло обумовлено не повністю рецесивним геном, що позначається як si. У кроликів з одним геном si і одним геном чорного забарвлення срібляста шубка. У той же час, цей ген може викликати наявність плям, такі кролики не придатні до показу на виставках. Недоліки зовнішності: кремовий, жовтуватий відтінок, який особливо помітний на щоках і вухах; занадто товстий живіт або вугласте, кістляве підгруддя, біле або повністю чорне забарвлення, білі кігті.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus