Асканійська тонкорунна

1379
Асканійська тонкорунна Джерело: images-on-off.com
Назва породи Асканійська тонкорунна Askanic subtle
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ДП «ДГ ІТСР ім. М.Ф. Іванова «Асканія-Нова» ПРАТ «Червоний чабан»

Історія

Вивів М.Іванов 1925–34, схрещуючи місцевих мериносів із американськими рамбульє та прекос. Це перша українська порода мериноських овецьу Асканії-Нова. Апробована 1935 з назвою «асканійський тип рамбульє», а 1949 перейменована на асканійську тонкорунну. Завдяки своїм високим племінним і продуктивним якостям у свій час мала значний вплив на розвиток тонкорунного вівчарства України, та деяких ін. країн. Її використовували при створенні порід: кавказького, азербайджанського гірського мериноса, сальської, забайкальської, красноярської та ін. 1979–93 проведено цілеспрямовану роботу з удосконалення вовнових якостей породи шляхом формування перспективного типу, методами чисто-породної селекції та використанням австралійськиї мериносових баранів. Новий тип апробований і затверджений, як «таврійський внутрішньопородний тип асканійських тонкорунних овець». Асканійські вівці досі залишаються основною породою овець для степових зон України.

Стандарт породи

Тварини характеризуються міцною конституцією, достатньо крупною величиною, добре розвиненим кістяком. Екстер’єр відповідає вимогам тварин комбінованого вовново-м’ясного напряму. Спина рівна, шия коротка, крижі рівні, не звислі, тварини компактні. Матки в основному комолі, барани рогаті, але є і комолі. Матки мають малу та середню складчастість шкіри, барани – середньо- та багатоскладчасті. Колір жиропоту білий, світлий, світло-кремовий та кремовий. Оброслість тулуба хороша, голови – до рівня очей, передніх ніг – до зап’ясного суглоба, задніх – до скакального. Звивистість вовни – від малої до крупної. Довжина вовни у маток — 8–9 см, у баранів — 10–12 см.

Господарська характеристика

Порода характеризується багатоплідністю — 125–130 ягнят від 100 вівцематок. За оптимальних умов годівлі та утримання ягнята до 4-місячного віку досягають живої маси 28–32 кг, ярки у 18-місячному віці 55–60 кг. Жива маса баранів-плідників — 115–130 кг, вівцематок — 55–65 кг. Настриг чистої вовни у баранів-плідників становить 6–8 кг і більше, у маток — 3,2–3,4 кг.