Костромська

109
Костромська порода Джерело: www.agroxxi.ru
Назва породи Костромська Kostromska
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Костромська порода почала формуватися на початку 19 століття в Костромській області. У 1919 році там же був створений радгосп «Караєва», де і відбувалося становлення породи, на що вплинула худоба швіцької породи. При виведенні костромської породи ВРХ особлива увага приділялася спрямованому вирощуванню молодняка і відбору та підбору тварин з міцною конституцією і хорошими показниками молочності. Костромська порода корів була затверджена в якості самостійної в 1944 році. Розведення костромської породи в якості планової допускається в регіонах де поширена швіцька худоба.

Стандарт породи

Масть тварин від світло-сірої до темно-бурої. Худобі цієї породи властива міцна конституція, за зовнішнім виглядом і рівнем продуктивності вона схожа зі швіцькою породою ВРХ. Хоча за зовнішнім виглядом костромська худоба і близька до швіцької, але вона має ряд основних відмінностей, серед яких можна виділити більш подовжене тіло костромських корів, голову з більш вузьким лобом, загривок дещо піднятий, а в спині і поясниці костромська худоба ширша. Корови мають об’ємне, подовжене, рівномірно розвинене вим’я, індекс вимені 43 – 44,5 %

Господарська характеристика

Корови важать в середньому 600 кг, деякі представники породи досягають ваги до 850 кг. Жива маса бугаїв коливається від 900 до 1200 кг, окремі особини також досягають ваги до 1500 кг. Худоба цієї породи відрізняється гарною витривалістю, і пристосованість до різних умов утримання і харчування. Корови дають міцне потомство. Молочна продуктивність на дуже хорошому рівні. Корови дають в середньому 5000 – 6000 кг молока жирністю 3,7 – 4 % і з вмістом білка від 3,3 до 3,6 відсотків. Корови костромської породи придатні для експлуатації на промислових комплексах, при використанні цих тварин можна домогтися дуже хорошої собівартості молока. При народженні телята важать від 35 до 40 кг.

М’ясна продуктивність також досить висока. Бички-кастрати на відгодівлі швидко набирають вагу, і до півтора-двох років їх жива маса в залежності від умов утримання та годівлі коливається від 450 до 500 кг. Забійний вихід коливається від 58 до 65 відсотків, в залежності від віку і вгодованості тварини, якість м’яса хороша.