Спільні польові випробування на кукурудзяних полях Дніпропетровщини

Спільні польові випробування на кукурудзяних полях Дніпропетровщини

КВС-Україна 14 липня 2015 164 0

Цього року на полі ТОВ «АФ Горького», що знаходиться в с. Миколаївка Новомосковського р-ну Дніпропетровської області, компанія «КВС-Україна» висіяла всю лінійку гібридів кукурудзи з метою детального вивчення продуктів та відповідно рекомендації кращих гібридів для степової зони України. Посів було проведено 7 травня. Це достатньо пізно для даної зони вирощування, проте погодні умови (часті дощі, низькі температури) не дали змогу зробити це раніше.

Технологія вирощування на демополігоні:

Після збирання озимої пшениці готували поле під висадку картоплі, провели дискування, глибоке рихлення, внесли 180 кг/га безводного аміаку та нарізали гребні. Але, через низьку ціну на продукцію, в структурі господарства пройшли зміни, і на даному полі вирішили посіяти кукурудзу на зерно. Весною зробили культивацію та боронування, внесли аміачну воду в нормі 80 кг/га (N16,4). Перед сівбою внесли 100 кг/га амофосу (N12P52) та провели передпосівну культивацію. Посів проводили 8-рядковою сівалкою «Оптима».

На даному полі висіяли 20 гібридів кукурудзи KWS з ФАО від 190 до 400, включаючи такі новинки як: КОЛІАС (ФАО 210), АМАМОНТЕ (ФАО 240), КІНЕМАС (ФАО 350) та КРЕБС (ФАО 400). Густота посіву складала 73 тис. шт/га. Кукурудза зійшла на полігоні через 14 днів після посіву досить рівномірно. Проте, через низькі нічні температури, період сходів подовжився. Густота рослин на полі –67-69 тис. шт/га.

Цього року весна балувала нас значними опадами, але наявність вологи та низька температура спровокували появу дротяника, що також відобразилось на густоті стояння рослин, так як насіння не було оброблене інсектицидним протруювачем. В момент від посіву до появи сходів був внесений грунтовий гербіцид на основі ацетохлору (900гр/л) в нормі 2 л/га. В подальшому захист кукурудзи від бур’янів проводився продуктами компанії «Август». Незважаючи на низьку забур’яненість на полі, вирішили в фазу 5-ти листків кукурудзи внести гербіцид від дводольних бур’янів. Використовували препарат «Балерина» нормою 0,4 л/га. Обробіток проводили самохідним оприскувачем Case-3330, робочого розчину вносили 200 л/га.

На даний момент поле є чистим від бур’янів, в червні місяці пройшли гарні дощі, тому кукурудза активно нарощує вегетативну масу.

Про подальшу ситуацію на полі читайте у наступних публікаціях.

Агроном-консультант в Дніпропетровській області Микола Клименко

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%
Матеріали за темою