Формула досягнення високих врожаїв включає у себе кілька обов’язкових елементів. По-перше, талановитий агроном, по-друге, якісне насіння і, по-третє, надійна та ефективна система захисту. Саме такою формулою уже кілька років користуються у ФГ «Тетяна 2011» (Згурівський р-н, Київська обл.) і, оскільки вона себе виправдовує, вирішили поділитися нею з гостями дня поля, що відбувся у господарстві 19 червня.
Секрет успіху господарства полягає в участі у програмі «Клуб 50» від «Щьолково Агрохім Україна» CHEMISCHE GUTER AG, яка надає господарству засоби захисту рослин, та «Семенсес Прогрейн Україна» — компанії, що займається селекцією не ГМО сої.
«Сьогодні не стоїть питання когось чимось здивувати у нашому господарстві. Ми зібралися тут, щоб поділитися досвідом і обговорити проблемні питання у вирощуванні тих культур, які сьогодні стають все більше популярними в Україні», — говорить у вступному слові заступник голови фермерського господарства Василь Цвик.
Щойно виїжджаємо на поле директор по роботі з ключовими клієнтами компанії «Щьолково Агрохім Україна» CHEMISCHE GUTER AG Павло Бондаренко звертає увагу, що де-не-де нижні листки у сої підпалені. Це було зроблено спеціально.
«Ми хочемо випробувати нову систему захисту, яка, з одного боку, була би вам цікава економічно, тому що це буде коштувати близько 40$/га (гербіцидний захист) і всього буде у собі мати дві обробки. З іншого боку, нам було би цікаво поспостерігати, як різні сорти реагуватимуть на метрибузин, оскільки тут була використана система з метрибузином: внесено 1,5 л «Бентазону» і 0,3 л «ЗОНТРАНу, ККР», який дає можливість ефективно боротися навіть з перерослими видами лободи», — говорить він.
Для того, щоб бути ближчими до українського ринку та виробників, канадська компанія «Прогрейн Семенсес» відкрила в Україні своє представництво.
«Ми щорічно створюємо 5-6 нових сортів сої і усе, що є нове і передове, ми передаємо в Україну, оскільки вважаємо український ринок найперспективнішим не лише у Європі, а й в усьому світі. На демо-полі, де ми перебуваємо, ви бачите усі зареєстровані нами сорти. На сьогоднішній день в Україні їх 19», — говорить директор департаменту ринків Східної Європи компанії «Прогрейн Семенсес» Юрій Котенок.
Ще 9 сортів компанія подала на реєстрацію і випробування два роки тому. Ці сорти так само ще не зареєстровані в Канаді. Їх реєстрація в Канаді і в Україні відбувається одночасно.
«Компанія робить ставку на ранньостиглі сорти, які ідеально підходять до умов України. Але найголовніший пріоритет компанії – висока урожайність та білковість сої. Українським виробникам теж слід звертати на це увагу, оскільки невдовзі в Україні, як і в усьому світі, купуватимуть не тонну сої, а тонну протеїну», — пояснює виконавчий директор компанії «Прогрейн Україна» Іван Карагуца.
Уже не вперше представники компанії застерігають українських сільгоспвиробників від несертифікованого насіння. За словами Івана Карагуци, деякі компанії уже кілька років не співпрацюють з компанією «Прогрейн», але досі заявляють, що продають першу репродукцію.
«Ми закликаємо вас звертатися до українського представництва компанії «Прогрейн» і уточнювати, чи є той чи інший продавець офіційним поставщиком нашого насіння. Сьогодні тут присутній наш представник – компанія «Захід Агробізнес». Цього року вони завезли 6 сортів еліти в Україну і вже наступного будуть продавати насіння першої репродукції. Більше того, сьогодні ми можемо вам підказати на яких полях росте ця соя і ви самі поїдете і подивитеся на неї», — говорить він.
Не змогли під час цього дня поля оминути пшеницю. У ФГ «Тетяна 2011» вирощують як українську, так і німецьку селекцію. Система захисту на демо- та на товарних посівах однакова.
«Вона була випробувана господарством за минулі роки і у цьому році вже, можна сказати, сміливо увійшла і з успіхом використовується на полях. У ній повністю використовуються продукти компанії «Щьолково Агрохім Україна», за винятком хлормікватхлориду», – говорить Павло Бондаренко.
Далі агроном господарства Олександр Сивогорло розповідає про захист озимої пшениці, який здійснювався у цьому році в господарстві.
«З осені протруювали інсектицидним протруювачем «Імідор Про» і робили фунгіцидний обробіток «Скарлет». Хотіли вносити гербіцид, але через посушливі умови пшениця сходила більше двох тижнів, вже почало холодати і ми відмовилися від нього восени», — говорить Олександр Сивогорло.
На весні обробіток цих полів почався гербіцидом «Прімадонна». Додатково було внесено «Беназол». Також для старту було дано «Біостим ріст», інсектицид «Фаскорд» і хлормікватхлорид.
«Друге оприскування робили через те, що з’явилася проблема злакових бур’янів. Тоді представники «Щьолково Агрохім Україна» запропонувало нам «Овсюген Експрес» проти метлиці. Також був обробіток фунгіцидом «Титул Дуо» і «Біостимом зерновим», — розповідає агроном.
Третє оприскування проводилося у господарстві по флаговому листку: «Тріада», «Фаскорд» і «Біостим».
Четверте оприскування робили для боротьби проти фузаріозу колоса, але, нажаль, не на усіх полях. Завадила погода.
«Проблема фузаріозу буде прогресувати з кожним роком, якщо з нею не боротися. Тому ми внесли «Титул Дуо» по колосу в нормі 0,4 л. Його бажано вносити двохфакельною форсункою IDKT, щоб речовина потрапила саме по вертикалі на колос з обох сторін», — ділиться досвідом Олександр Сивогорло.
Закінчуємо огляд полів ФГ «Тетяна 2011» на товарній сої. Хто періодично буває на днях поля компанії «Щьолково Агрохім Україна», звик до такої чистоти, інші ж цікавляться секретом досягнення такої чистоти посівів.
«Уже три роки ця система захисту показує найкращий результат: вона дозволяє досягти такої чистоти за будь-якої погоди, чи-то буде засуха, чи багато дощів. Більше того, ця система захисту абсолютно толерантна до будь-якого сорту сої», — розповідає присутнім Павло Бондаренко.
Щоб більш детально познайомитися з виробником насіння, виробником засобів захисту та системою захисту, усі учасники дня поля відправляються на семінар.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.