Правильний гібрид — правильному гектару

Урожайність на максимум: підсумки вирощування гібридів Pioneer®

Служба новин 20 грудня 2016 286 0

14 грудня компанія DuPont Pioneer Україна провела передноворічну і разом з тим підсумкову зустріч Медіа Клубу.

Цього разу захід проводився в дещо оновленому форматі, оскільки серед запрошених були не тільки представники українських мас-медіа, а й найуспішніші з клієнтів Pioneer. Таким чином в насіннєвій компанії вирішили привітати переможців конкурсу «Піонер Максимум».

Таке змагання на досягнення кращої урожайності при вирощуванні гібридів кукурудзи та соняшника в Україні проводилося вперше.

«У нас в країні конкурс «Піонер Максимум» ми проводили перший раз, хоча в світі DuPont Pioneer проводить подібний конкурс уже багато років. Однак нам вдалося значно раніше визначитися з результатами конкурсу, ніж у тих же Сполучених Штатах. Завдяки такому конкурсу аграрії бачать героїв-рекордсменів, які отримали найвищі показники врожайності соняшника і кукурудзи, і дізнаються, яких результатів можна прагнути», — зазначив керівник відділу маркетингу DuPont Pioneer Україна Сергій Резніченко, відкриваючи передноворічне засідання Медіа Клубу.

Драйвери максимальної врожайності

Керівник проектів відділу маркетингу компанії DuPont Pioneer Україна Віктор Кондрашов, який займався організацією і проведенням конкурсу «Піонер Максимум», звернув увагу, що змагання аграріїв проводилося на принципах прозорості та чесності.

Заявки на конкурс надійшли від 235 учасників. А щоб його результати були справедливими, переможців вирішили визначати не в загальноукраїнському масштабі, а в кожній окремій географічній зоні і окремо серед тих, хто вирощує соняшник і кукурудзу на зрошенні. У підсумку нагороди чекали 57 переможців:

  • I місце — планшет агроному і сертифікат на 15 посівних одиниць (п.о.) для агропідприємства;
  • II місце — відеореєстратор агроному і сертифікат на 10 п.о. для агропідприємства;
  • III місце — спортивний годинник агроному і сертифікат на 5 п.о. для агропідприємства.

Як уточнив Віктор Кондрашов, при визначенні переможців в кожній географічній зоні враховувалися результати врожайності культури в перерахунку на стандартну вологість.

«У результаті найбільшу врожайність соняшника аграрії отримали при вирощуванні гібрида PR64A89 — 4,69 т/га. При використанні ж технології ExpressSun™ у гібрида P64LE11 була зафіксована максимальна врожайність — 4,56 т/га, а з технологією Pioneer Protector™ гібрид P64LE99 показав 4,47 т/га. Найбільш урожайним гібридом кукурудзи, вирощуваних за технологією Optimum AQUAmax, став P9175 з урожайністю 15,02 т/га», — повідомив представник компанії DuPont Pioneer Україна.

Організатори конкурсу відзначили, що найпопулярнішими гібридами соняшника Pioneer® серед учасників виявилися P64LE99, P63LL06, P64LE19, PR64F50, PR64F66 і P64LE11. Найбільшої врожайності цієї культури — близько 4,7 т/га — вдалося досягти СФГ «Флоря», на полях якого в Кіровоградській області команді Latifundist.com довелося побувати в 2015 р. у рамках кукурудзяної АгроЕкспедіції. Це господарство оргкомітет конкурсу відніс до зони «Правобережний Степ».

Читати по темі: АгроЕкспедіція Кукурудза-2015. День 2.

За словами головного агронома фермерського господарства «Флоря» Дмитра Вареника, в цьому році 600 га вони засіяли соняшником. 60% площ були під гібридами Pioneer®. Відзначимо, що загальний земельний банк господарства складає 2,5 тис. га.

«Такої високої врожайності нам вдалося досягти завдяки якісному насінню PR64A89 і з Божою допомогою. Настільки високі результати ми отримали лише від гібридів Pioneer®, що за період доки я працюю тут головним агрономом сіють ось уже 5 років точно», — зазначив Дмитро Вареник.

І СФГ «Флоря», і решта учасників, які досягли кращої врожайності при вирощуванні гібридів соняшника, не залишилися без подарунків.

А ось найкращі результати при вирощуванні гібридів кукурудзи Pioneer® отримали аграрії зони Центрального лісостепу. Зокрема, переможні понад 15 т/га зафіксовані на полі фермерського господарства «Гайок» під гібридом P9175. Особливість цієї культури тут була ще й у тому, що вирощувалися початки за унікальною технологією компанії DuPont Pioneer — Optimum® AQUAmax®. Лінійка таких гібридів відома своєю стійкістю до посухи та в цілому зниженими ризиками, викликаними непередбаченими погодними умовами.

Не менш високу врожайність гібридів «піонерівської» кукурудзи змогли отримати аграрії і в інших географічних зонах. Наприклад, під зрошенням в Херсонській області гібрид PR37Y12 агропідприємству «Славута Юг» показав 13,38 т/га, а в компанії «Агроном» в тому ж регіоні зі зрошуваного поля під кукурудзою P0216 збирали по 13,11 т/га. Загалом, найпопулярнішими і в той же час високоврожайними виявилися вже згаданий P9175, а також P9241, P9578, PR38N86 і PR39B76.

Аграрії в розмовах з журналістами не соромилися хвалити гібриди Pioneer®, що й не дивно, з огляду на отриману надурожайність. Представники ж компанії відзначають, що дуже ефективними виявилися і новинки серед їх гібридів.

«Серед переможців найбільші врожаї кукурудзи на 50% забезпечили гібриди-новинки, які на ринку менше 4 років. Причому гібриди Optimum® AQUAmax® в цьому заліку складають 32%. У випадку з соняшником цифри дещо інші: нові гібриди з максимальною врожайністю займають 36%-ву частку, гібриди Pioneer Protector™ — 36%, а ExpressSun™ — половину від числа переможців», — уточнив Віктор Кондрашов.

Захист клієнта — перш за все

Від урочистої частини і привітань зустріч Медіа Клубу плавно перетекла в презентацію нововведень, якими DuPont Pioneer Україна по праву пишається. І відразу ж керівник проектів цієї компанії Наталія Літостанська повідомила одну з важливих новин: DuPont Pioneer Україна відновила систему захисту свого насіння від підробок DuPont™ IZON®.

Нагадаємо, що систему IZON® насіннєва компанія першою в Україні запустила в 2010 р Так, покупці гібридів Pioneer® завдяки спеціальним етикеткам з голограмою на мішках з насінням могли відразу відрізнити оригінальний посівний матеріал від контрафактного.

При цьому в DuPont Pioneer Україна вже тоді розуміли, що можуть з'явитися «ділки», які спробують сфальсифікувати навіть такий якіснийзахист. Тому команда розробників зайнялася вдосконаленням IZON®. Так з'явилася система захисту 2-го покоління. Тепер прийшла черга для нових змін, і в сезоні 2016-2017 рр. аграрії вже можуть купувати насіння, захищене голограмою IZON® не тільки 2-го, а тепер уже і 3-го покоління.

«DuPont Pioneer Україна дбає про те, щоб наші клієнти отримували лише оригінальні насіння Pioneer®. Тому система захисту насіння від підробки IZON® в цьому сезоні стає більш унікальною. Так, етикетка з голограмою була змінена. До того ж тепер вона кріпиться на лінію прошиву мішка, щоб після розтину голограму можна було використовувати повторно», — зазначила Наталія Літостанська.

Спеціаліст ще раз нагадала, що виробництво і реалізація контрафактної продукції є справою нелегальною і карною. Вона додала, що аграрії, які усвідомлено набувають таке насіння, ризикують істотними втратами врожайності, не кажучи вже про можливу шкоду екології тощо.

За словами Наталії Літостанської, вона готова консультувати клієнтів DuPont Pioneer, як не стати жертвою фальсифікаторів. Крім того, перевірити оригінальність насіння тепер можна самостійно — завдяки наявності на етикетці унікального 2D QR-коду. У ньому зашифровано серійний номер продукції та електронну адресу. Так, прочитавши його за допомогою смартфона, при переході на веб-ресурс компанії можна буде в спеціальній формі ввести ідентифікаційний номер. В результаті стане ясно, чи була дана етикетка активована, і чи є мішок з насінням продукцією від оригінатора.

У 2017 рік — з новинками кукурудзи

Не тільки захисту стосуються новації, впроваджувані DuPont Pioneer в сезоні 2016-2017 рр. Очікується оновлення лінійки гібридів Pioneer®. Тобто в наступному році аграрії України можуть вибрати для посіву як гібриди кукурудзи Pioneer®, що зарекомендували себе роками, так і щось із новинок.

Менеджер з агрономічних питань компанії DuPont Pioneer Україна Володимир Андрущенко звернув увагу учасників зустрічі Медіа Клубу на те, що їх компанія пропонує на вибір для посіву в 2017 р 38 гібридів «цариці полів», з яких 5 — це новинки:

  • Ранньостигла група — зубовидний P8521 і кременистий P8025;
  • Середньорання група — зубовидний Р8523 AQUAmax® і зубовий Р8816;
  • Середньостигла група — воскоподібний PR38A75, зубовидний P9074.

«Наша лінійка гібридів кукурудзи здатна покрити запити як з раннього ФАО, так і більш пізнього. Тобто і дрібний фермер, і великі агрохолдинги зможуть вибрати гібриди для своїх цілей і практично під будь-які умови господарювання», — зазначив Володимир Андрущенко.

За словами менеджера з агрономічних питань, мета DuPont Pioneer — щоб все «піонерівське» насіння на українському ринку в найближчому майбутньому вироблялося на сучасному насіннєвому заводі в с. Стасі Полтавської області.

«Можу з упевненістю сказати, що потужності цього виробничого комплексу дозволять забезпечити наших клієнтів необхідним посівним матеріалом в повному обсязі», — додав фахівець.

Також Володимир Андрущенко порадив аграріям придивитися до гібридів AQUAmax®, якщо вони хочуть отримати дійсно посухостійку кукурудзу.

«Це результат багаторічної праці, який був досягнутий шляхом традиційної селекції. У цю лінійку були відібрані гібриди, які характеризуються цілим рядом переваг. Перш за все, мова йде про поліпшений доступ до наявної вологи за рахунок більш розвиненою кореневої системи», — пояснює Володимир Андрущенко.

Фінальним акордом зустрічі Медіа Клубу DuPont Pioneer стали спільні фото переможців конкурсу «Піонер Максимум» та журналістів аграрних ЗМІ України.

І, звичайно ж, за традицією організатори заходу запросили всіх гостей на передноворічний святковий фуршет.

Олексій Бєсклєтко, Latifundist.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою