керівник та засновник ТОВ «АФ П'ятихатська», президент ФК «Інгулець»
Народився 6 березня 1971 р. в селі Новомануйлівка, Петрівського району, Кіровоградської області. Проживає в смт Петрове Петрівського району Кіровоградської області.
Одружений. Сім'я: дружина Людмила Поворознюк, син Олександр.
20 квітня 2021 р. на Олександра Поворознюка було скоєно замах на вбивство.
Читати за темою: Землю вже давно продано — Поворознюк
Читати також: Стали відомі подробиці вибуху гранати у кімнаті з гендиректором Агрофірми П'ятихатська
Олександр Поворознюк демонструє Андрію Павелко, президенту Федерації футболу України будівництво нового стадіону ФК «Інгулець». Фото: прес-служба ФК «Інгулець»
Займався реалізацією дизельного палива, через борги деякі підприємства віддали Олександру Поворознюку власну техніку. Після того, як в Україні почали розпайовувати землі колгоспів, власною технікою почав займатися обробітком паїв своїх батьків. Потім орендував землі сусідів та інших односельців з Новомануйлівки, а коли справи пішли вгору — ще 37 людей із села Олександрівка.
Коли Олександр Поворознюк створив підприємство «АВІЛ», — мав лише 247 гектарів землі. Сьогодні у розпорядженні агрофірми «П'ятихатська», близько 20 тисяч га.
«Агрофірма «П’ятихатська» працює на 12 тисяч гектарах землі і за рік прибуток складає 12-15 мільйонів гривень. 6-8 мільйонів на рік я можу витрачати на команду». (портал Чернігова, 2009 р)
«Секрет криється у стабільності. Я не обіцяю людям золоті гори, але гарантую хороше стабільне майбутнє. Важливим чинником є також те, що ми заохочуємо не зарплатнями, а преміальними. За виграний Кубок України ми дали футболістам 500 тисяч преміальних. Я завжди кажу гравцям, що найголовніше — це кінцевий результат. Це те, що завжди стоїть на першому місці в нашому колективі». (Український футбол, 2015 р.)
Ми робимо всі види круп, муку, олію, напівфабрикати з м’яса. Якщо коротко, то на кінцеву продукцію ми переробляємо близько 30% від загального обсягу. Інші 70% продаються трейдерам. (Економічна Правда, 2021 р.)
Зеленський зробив не закон про куплю-продажу землі. Він узаконив ці відносини. Земля вже давно продана. Просто по інших схемах: емфітевзис (довгострокове, відчужуване та успадковане речове право на чуже майно, яке полягає в наданні особі права користування ділянкою), заповіти, генеральна довіреність. (Економічна Правда, 2021 р.)
Матеріали до теми
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.
Ми зібрали в базі понад 10400 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.
Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.
Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.