469
55 років

Саблук Віталій Петрович

Заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки»

Народився 10 квітня.

Профіль Facebook

Освіта:

 • Закінчив НУБіП України (колиш. НАУ)

Кар'єра:

 • 6 квітня 2016 р. — обраний академіком-секретарем Відділення економіки, продовольства та земельних відносин НААН України;

 • З травеня 2015 р. — займає посаду заступника директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» в НААН; раніше працював начальником відділу зовнішньоекономічних зв'язків Інституту аграрної економіки УААН;

 • Директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України.

 • Експерт в «Незалежне експертне партнерство»

Декларація, 2016 р.

Бізнес:

 • До 2002 року Віталій Саблук бук акціонером підприємства «Дар».
 • З 2006 року співзасновник і керівник ТОВ «АКА Україна». Основний вид діяльності підприємства - надання послуг у рослинництві і облаштування ландшафту.

Цитати:

 • «Ринкова економіка не може працювати без ринку землі. Окремо для прибічників «української особливості»: в нашій країні у цьому питанні є всього одна особливість – право господарювати на своїй землі для українців було чи не найголовнішим у боротьбі за незалежність і свою державність. У нашій країні будь-яке згадування про переваги від земельного ринку без пояснень, що це дасть більшості простого люду, у відриві від довгострокової соціально-економічної політики держави, буде одразу піднято «на вила».» ( AgroPolit.com, березень, 2017 р.)
 • «За два з половиною роки після масової участі українського селянства у протестах із вимогами змінити політику на європейський вектор, для євроінтеграції майже нічого не зроблено. Понад мільйон малих господарств, які виробляють більше 4/5 від «своєї» половини валового виробництва, досі не введено в організований ринок. Ні в податкове, ні в соціально-пенсійне, ні у харчобезпекове поле». (AgroPolit.com, вересень, 2016 р.)
 • «Іншими словами, через різне податкове навантаження в розвинених країнах створюється ситуація, коли гектари, що вивільняються, перетікають на розширення в першу чергу малих, а вже потім середніх ферм. Вони більш спроможні його придбати і окупити. Саме так! Чим менше твоє господарство, тим ти маєш більше нульових або низько відсоткових ставок податків, тим більшу частину доходу ти можеш спрямувати на повернення кредиту за куплену землю». (AgroPolit.com, травень, 2016 р.)
 • «Тому у відповіді на питання, яке сільське господарство важливіше для економіки на сьогоднішньому етапі, високоприбуткове і низько трудомістке у власності декількох десятків тисяч громадян чи високо трудомістке з рентабельністю близько нуля у власності мільйонів, я категоричний — друге!» (AgroPolit.com, березнь, 2016 р.)

Блог Віталія Саблука на AgroPolit.com

Стиль життя:

Сім'я: батько — Петро Саблук, колишній аграрний віце-прем'єр України (1996-1997 рр.), академік, ректор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Української академії аграрних наук (НААН). Одружений, виховує двох дочок та сина.

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.