191

Сусол Руслан Леонідович

Доктор с/г наук, професор, науковий консультант

Кар'єра:

Нині завідувач кафедри технологій виробництва та переробки продукції тваринництва Одеського державного аграрного університету.

Наукова діяльність

У 2004 році отримав ступінь кандидата сільськогосподарських наук, захистивши дисертацію на тему «Ефективність поєднання сучасних генофондів свиней великої білої породи української (УВБ-1) та французької селекціїі».

У 2015 році  захистив дисертацію на тему «Методологія створення і використання нових генотипів свиней вітчизняного та зарубіжного походження в умовах півдня України» та отримав ступінь доктора сільськогосподарських наук.

Має публікації:

Також дав інтерв’ю щодо розвитку свинарства в Україні.

Цитати:

  • Правильний шлях – має бути схрещування (гібридизація), і дрібні господарства повинні використовувати складні гібриди. Наприклад, ТОВ «Агрофірма «Шаболат» використовує породу ландрас французького походження з ТОВ «Агропрайм холдинг». Вони виробляють свинок гібридного походження, так званих F1. Це наполовину біла порода, і на половину ландрас.
  • Генетичний матеріал, який використовується в Україні високої якості, але часто, в окремих господарствах, свиней годують неправильно. Немає оптимізації комбікорму, оптимізації раціону. Потрібно задовольняти біологічні потреби тварини на всіх етапах їх росту, починаючи із свиноматки в період осіменіння, в період поросності (залежно від фази поросності), далі — в період вирощування і відгодівлі. Тоді можна отримати максимальні показники продуктивності, а звідси, як правило, високі і економічні показники.
  • Зараз виробництво і переробники не думають про смакові якості свинини, їх більше цікавить вихід м’яса з туші. З позиції якості ми могли б ці генотипи більше потримати, наприклад до живої маси 120-150 кг, одержуючи в такому випадку смачне м'ясо. Собівартість виробництва одиниці приросту, що відбуваються за рахунок сала, буде підвищеною.


Нагороди:

24.04.2017 р. — отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.