Вільгельм Коль: Мангалиця — свиня зі справжнім мармуровим м’ясом

Вільгельм Коль: Мангалиця — свиня зі справжнім мармуровим м’ясом

25 жовтня 2015 2243 0

В той час, коли розведення смугастих поросят є вже досить популярним, мало відома угорська порода «Мангалиця» тільки набуває популярності серед тваринників. Свиня має довгу і кучеряву шерсть та жирне мармурове м’ясо, саме цим вона завоювала багато прихильників як серед фермерів, так і споживачів.

Про цю дику і незвичайну породу Modern Farmer розповів австрієць, власник фермерського господарства «Справжня Мангалиця», Вільгельм Коль. Його підприємство активно займається вирощуванням та імпортом «Мангалиці» в США.

Modern Farmer: Уявімо, що я збираюся придбати свиней цієї породи. Які комерційні аргументи на її користь?

Вільгельм Коль: В першу чергу, її неперевершений смак. М’ясо нагадує японську мармурову яловичину. Якщо ви знаєтесь на вирощуванні свиней, повинні знати, що 50 років тому, більшість порід розводили так, щоб не мати ніякого жиру, тобто повністю дієтичне м’ясо. Ми рекламували свою свинину під лозунгом «Ще одне біле м'ясо». Але виявляється, коли вирощуєш свиней без жиру, м’ясо втрачає смак. А люди хочуть купувати найсмачнішу свинину, а такою вона є тільки з жиром, тому ми продаємо мармурове м’ясо.

Свиноматка і маленьке смугасте порося

Крім того, є багато бажаючих тримати свиней, яких не треба вирощувати у заводський умовах. Знаєте, коли вони знаходяться на природі, відкритому повітрі, то мають гарне, здорове життя. «Мангалиця» чудово підходить для цього — їм подобається ритися, шукати личинок у ґрунті, свині не чекають поки ви їх нагодуєте. Таким чином, вони є підходящою породою для багатьох фермерів.

Modern Farmer: Ви можете залишати свиней самих, чи все ж таки треба їх годувати?

Вільгельм Коль: Все залежить від місцевості, в якій ви живете. В інтересах фермера годувати худобу додатковими продуктами, але якщо у ви живете у лісовій місцевості, тут ваші свині зможуть знайти багато поживного: чорні волоські горіхи, каштани, жолуді. Я рекомендую, додавати до раціону свиней, що випасаються, ячмінь або пшеницю. Нів’якому разі не додавайте зерно чи сою, це може зіпсувати прекрасний білий жир. Коли ви вирощуєте свиней відмінної якості, то треба і годувати їх відповідними продуктами.

Зимівля свиней

Modern Farmer: Очевидно, вражаюча особливість цієї породи — шерсть. Як її можна використати у майбутньому та яку вигоду вона приносить?

Вільгельм Коль: Ми проводили деякі експерименти, щодо використання шерсті «Мангалиці», але вона є дуже грубою і не застосовується у промисловості. Багато хто заводить цих свиней, як домашніх улюбленців. Немає нічого привабливішого у світі за маленьке світло- або рудоволосе поросятко «Мангалиці». Це є ще однією комерційною стороною тварини — її унікальна зовнішня привабливість. Якщо з поросятами гарно поводитись і приділяти їм час, вони стануть такими ж ручними, як собаки — будуть відданими товаришами, які полюбляють гратися на подвір’ї. Звісно, не ради цього я рекомендую купувати цю породу.

Modern Farmer: Вони – не домашні улюбленці, а худоба?

Вільгельм Коль: Так, вони — худоба, але деякі люди використовують їх як домашніх улюбленців.

Modern Farmer: Якщо я хочу придбати порося, що мені треба робити, для успішного його вирощування?

Вільгельм Коль: Для вирощування потрібно небагато: ділянка землі, достатньо велика для активного пошуку ласощів, електрична огорожа і ще, можливо, невелике приміщення для зими. Але наші свині ніколи не зимували у приміщенні. Худоба не отримує ніяких ін’єкцій, гормонів, свині такі ж природні, справжні, як у дикій природі. Вони отримують усі свої мінерали від землі, ми переміщуємо їх по пасовищу, дозволяємо їм рити землю.

Мармурове мясо Мангалиці

Modern Farmer: Яка мінімальна кількість свиней потрібна для утримання? Чи вважаються вони соціальними тваринами, можу я тримати тільки одну особину?

Вільгельм Коль: Найчастіше люди купують у нас двох молодих свиней та кабана, для розведення потрібен самець і самка. Свині живуть стадом і тримаються разом. Немає ніякої фіксованої кількості — ви можете мати і десять особин, якщо вони не завдаватимуть собі шкоди. Доречі, кабани залишають свиней у спокої, коли народжується молодняк. Цих тварин дійсно легко вирощувати!

Modern Farmer: Скільки поросят зазвичай народжує свиня?

Вільгельм Коль: В Європі це приблизно 5-7 поросят за приплід, в США у середньому від 7 до 8. Ми маємо щонайбільше — 12 і щонайменше — 4.

Дуже приваблива свиня — Мангалиця

Modern Farmer: Коли свиня вирощується для забою, до якого віку її потрібно тримати?

Вільгельм Коль: Рекомендований вік — 15 місяців. Це період, за який вони досягають достатнього розміру. Важать вони у цей час близько 280-300 фунтів і мають гарне поєднання м'яса і жиру. Не треба їх годувати до того моменту, коли вони перетворяться на жирну масу — свиня повинна бігати і рити землю. Господарю також доведеться обмежувати її порції харчування, саме це допоможе отримати правильне співвідношення м'яса і жиру.

15 місяців – це подвійна життєва норма свині. Дехто схрещує їх, наприклад, з «Гемпширськими» або «Беркширськими» свинями, щоб отримати швидко зростаючу свиню з хорошим жиром.

Modern Farmer: Ви займаєтесь вирощування справжніх «Мангалиць»?

Вільгельм Коль: Так, наш бізнес збудований навколо продажу чистокровних свиней «Мангалиця». Ми хочемо бути банком генів для усієї Америки. Будемо тримати для імпорту нові родоводи, вирощувати їх, а потім продавати кабанів фермерам, оскільки їм потрібен новий генний матеріал.

Modern Farmer: Чи потрібно хвилюватися про «Мангалиць» та їх волосяний покров через потепління клімату? Здається, що вони носять светри.

Вільгельм Коль: Ні, занепокоєнь немає. Їх вирощують скрізь від Флоріди до Каліфорнії. Їм повсюду добре.

Джерело: Modern Farmer

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%
Матеріали за темою